Liga a 4-a, CIL Blaj – Fortuna Lunca Mureșului 3-1 (0-0) | Echipa lui Gabriel Cotoară, în picaj, CS Zlatna a învins la Șpring

În „Mica Romă”, CIL Blaj a dispus de Fortuna Lunca Mureșului, echipă ce traversează o acută criză de formă, scor 3-1 (0-0).

*Marcatori: A. Tulea (69, 84), B. Varga (66), respectiv Divricean (62) *În minutul 38, B. Varga (CIL Blaj) a ratat un penalty, apărat de D. Cristea.

Blăjenii s-au desprins după pauză, câștigând meritat înpotriva unei echipe ce a cunoscut un regres în retur. Fortuna a înregistrat a treia înfrângere la rând, acumulând un singur punct în ultimele 5 jocuri.

Euro Şpring – CS Zlatna 1-2 (1-0)

Marcatori: A. Miclea (38), respectiv A. Câmpean (55), Csiki (75).

Aurarii au reușit să întoarcă scorul la reluare, devansându-și adversarii în ierarhie

duminică, 22 aprilie, ora 17.00: Viitorul Spicul Daia Română – Sportul Petreşti (2-0), Viitorul Sîntimbru și CS Ocna Mureş stau

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]