FOTO: Viitorul Sântimbru – Performanța Ighiu 1-5 (0-2) | Debut în amicale cu succes net pentru trupa lui Adorian Himcinschi
În partida amicală Viitorul Sântimbru – Performanța Ighiu scorul a fost 1-5 (0-2).
La întâiul joc de verificare al verii, formaţia lui Adorian Himcinschi a învins fără emoţii, Performanţa etalând o formulă ce a cuprins foarte mulţi jucători nou-veniţi.
Divizionara terță s-a impus fără emoții deși se afla la final de cantonament, golurile fiind marcate de R. David (19), Gîț (29), F. Himcinschi (61, 74), S. Turuș (90+4), respectiv C. Cristea (78), fotbalist venind de la Rapid CFR Teiuş.
Apetit de goluri pentru trupa lui Adorian Himcinschi, care a afișat forță de a ataca promovarea în eșalonul secund.
Nou-venitul Gîț a marcat un gol la debutul în noua formație, iar după pauză Fabian Himcinschi, fiul antrenorului și-a trecut în cont o dublă.
„Ţinând cont de faptul a fost primul amical, sunt mulţumit. Mai avem mult de lucru, principala noastră preocupare fiind integrarea noilor veniţi„, a precizat Adorian Himcinschi.
Au evoluat formațiile: *Viitorul: Ov. Barna – Sașa, Ov. Crișan, Sg. Oara, Căt. Drăghiciu, D. Mărginean, Al. Stan, E. Hălălae, Chișu, Pisoiu, R. Morar; au mai intrat Pascu, Dumbra, C. Cristea, P. Trif, D. Hulea, Miheșan.
Performanța: Tiut – Bold, Ov. Turuș, Mintaș, Cornea – Gîț, Poiană, Boldea, Făgărășanu, S. Szekely, R. David; iar după pauză Mikloș – Bold, Vlădia, G. Toma, Cherecheș, Fetița, Circov, Gîț, Weiner, F. Himcinschi, S. Turuș (au absentat Keita şi Negură)
[nggallery id=2463]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)