Rămâi conectat
PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Sport

Sportul Sebeş a câştigat derbyul, Flamura Roşie s-a distanţat

Redactia Ziarului Unirea

Publicat

în

AUR - Alegeri Locale 2024

lSeria 1: CIL Blaj – Lendület Petrisat 7-0, AS Cetatea – Viitorul Biia 3-7, Partizanii Sânmiclăuş – Progresul Fărău 2-4, Spicul Bucerdea – AS Pănade (amânat pentru 15 mai, la ora 18.00), Viitorul II Sântimbru – Langentahl Valea Lungă 1-0,  Avântul Sâncel – a stat.
În clasament: 1. CIL BLAJ 46 (62-13), 2. Viitorul Biia 44 (87-33), 3. AS Pănade 43 (76-23), 4. Progresul Fărău 32 (64-43), 5. AS Cetatea 31 (49-45).
Etapa viitoare (duminică, 8 mai, ora 18.00): Langentahl Valea Lungă – Partizanii Sânmiclăuş (sâmbătă, 7 mai, ora 18.00), Progresul Fărău – Avântul Sâncel, Viitorul Biia – Spicul Bucerdea, Lendület Petrisat – Viitorul II Sântimbru, CIL Blaj, AS Cetatea şi AS Pănade – stau.
lSeria a 2-a: Olimpic Berghin – Decebal Cricău 2-2, Voinţa Beldiu – Inter Ciugud 3-2, Mureşul Gâmbaş – Fortuna Lunca Mureşului 0-3, Del Dodo Alba Iulia – Andreas Alba Iulia 2-4, Şoimii Ciumbrud – Sportul Livezile 2-1, Flamura Roşie Rădeşti – FC Lopadea Nouă 3-0 (la „masa verde”), Iezerul Ighiel – a stat.
În clasament: 1. FLAMURA ROŞIE RĂDEŞTI 52 (80-10), 2. Inter Ciugud 45 (59-25), 3. Andreas Alba Iulia 40 (57-38), 4. Decebal Cricău 33 (47-32), 5. Iezerul Ighiel 29 (27-30).
Etapa viitoare (duminică, 8 mai, ora 18.00): Sportul Livezile – Mureşul Gâmbaş, Iezerul Ighiel – Olimpic Berghin, Decebal Cricău – Şoimii Ciumbrud, Fortuna Lunca Mureşului – Flamura Roşie Rădeşti, Inter Ciugud – Del Dodo Alba Iulia, Andreas Alba Iulia şi Voinţa Beldiu – stau.
lSeria a 3-a: AS Pianu de Sus – Orient Blandiana 2-1, Independenţa Cut – Mureşul Săliştea 3-0, Hidromecanica Şugag – Sportul Pianu 8-1, Sportul Sebeş – Mureşul Vinţu de Jos 2-0, AS Balomir Şibot – Energy Cetatea Câlnic 2-3, Energia Săsciori – Colorado Şpring 1-1, Viitorul Tărtăria – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 51 (83-3), 2. Mureşul Vinţu 47 (52-14), 3. Colorado Şpring 42 (70-22), 4. Energy Câlnic 42 (50-36).
Etapa viitoare (duminică, 8 mai, ora 18.00): Energy Cetatea Câlnic – Energia Săsciori (ora 11.00), Colorado Şpring – Hidromecanica Şugag, Orient Blandiana – Viitorul Tărtăria, Mureşul Săliştea – AS Pianu de Sus, Sportul Pianu – Sportul Sebeş, Mureşul Vinţu de Jos – Independenţa Cut, AS Balomir Şibot – stă.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Sport

Sport

FOTO: CSM Unirea Alba Iulia – Industria Galda de Jos 6-1 (4-0), în ultima rundă | „Alb-negrii”, set în derby „de Alba”!

Dan HENEGAR

Publicat

în

CSM Unirea Alba Iulia s-a distrat în ultimul meci al stagiunii, o victorie netă în derby „de Alba”, scor 6-1 (4-0) cu conjudețenii de la Industria Galda, echipă retrogradată după numai un sezon. La Zlatna, pe „Minaur”, amfitrionii de ocazie au dominat copios întâlnirea, conducând la pauză cu 4-0, meciul având un singur sens către […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea