Rămâi conectat
PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Sport

Runda viitoare, derbyul Seriei 1

Redactia Ziarului Unirea

Publicat

în

AUR - Alegeri Locale 2024

lSeria 1: Partizanii Sânmiclăuş – Lendület Petrisat 14-2, Avântul Sâncel – Langentahl Valea Lungă 2-3, AS Cetatea – Progresul Fărău 1-3, Viitorul II Sântimbru – CIL Blaj 1-3, AC Crăciunelu – Viitorul Biia 0-3 (la „masa verde”), Spicul Bucerdea şi AS Pănade – au stat.
În clasament: 1. VIITORUL BIIA 50 (102-35), 2. AS Pănade 49 (86-24), 3. CIL Blaj 49 (65-14), 4. Progresul Fărău 38 (73-44), 5. Viitorul II Sântimbru 34 (52-49).
Etapa viitoare (duminică, 22 mai, ora 18.00): Langentahl Valea Lungă – AS Cetatea (sâmbătă, 21 mai, ora 18.00), CIL Blaj – Partizanii Sânmiclăuş (duminică, 22 mai, ora 11.00), Viitorul Biia – AS Pănade, Lendület Petrisat – Avântul Sâncel, Progresul Fărău – Spicul Bucerdea, Viitorul II Sântimbru – stă.
lSeria a 2-a: Flamura Roşie Rădeşti – Sportul Livezile 5-2, Olimpic Berghin – Andreas Alba Iulia 2-2, Iezerul Ighiel – Decebal Cricău 1-2, Mureşul Gâmbaş – Şoimii Ciumbrud 3-3, Voinţa Beldiu – Fortuna Lunca Mureşului 3-5, Del Dodo Alba Iulia – FC Lopadea Nouă 3-0 (la „masa verde”), Inter Ciugud – a stat. Restanţa din etapa a 20-a, Inter Ciugud – Flamura Roşie Rădeşti s-a disputat aseară.
În clasament: 1. FLAMURA ROŞIE RĂDEŞTI 58 (88-12), 2. Inter Ciugud 48 (62-27), 3. Decebal Cricău 39 (52-34), 4. Andreas Alba Iulia 38 (55-41), 5. Iezerul Ighiel 30 (29-33).
Etapa viitoare (duminică, 22 mai, ora 18.00): Şoimii Ciumbrud – Flamura Roşie Rădeşti, Sportul Livezile – Voinţa Beldiu, Inter Ciugud – Olimpic Berghin, Fortuna Lunca Mureşului – Del Dodo Alba Iulia, Andreas Alba Iulia – Iezerul Ighiel, Decebal Cricău – Mureşul Gâmbaş.
lSeria a 3-a:  AS Pianu de Sus – Mureşul Vinţu de Jos 2-5, Energy Cetatea Câlnic – Colorado Şpring 1-1, Independenţa Cut – Sportul Pianu 5-0, AS Balomir Şibor – Orient Blandiana 3-0, Sportul Sebeş – Hidromecanica Şugag 5-1, Viitorul Tărtăria – Mureşul Săliştea 2-1, Energia Săsciori – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 57 (93-4), 2. Mureşul Vinţu 53 (63-16), 3. Colorado Şpring 46 (76-24), 4. Energy Câlnic 46 (52-37).
Etapa viitoare (duminică, 22 mai, ora 18.00): Mureşul Săliştea – AS Balomir Şibot, Orient Blandiana  – Energia Săsciori, Sportul Pianu – AS Pianu de Sus, Colorado Şpring – Sportul Sebeş, Hidromecanica Şugag – Indepandenţa Cut, Mureşul Vinţu de Jos – Viitorul Tărtăria, Energy Cetatea Câlnic – stă.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Sport

Sport

FOTO: CSM Unirea Alba Iulia a pierdut, la limită, finala Under 19! Dinamo București, campioană!

Dan HENEGAR

Publicat

în

CSM Unirea Alba Iulia a pierdut finala Campionatului Under 19, după 1-2 (0-1) cu Dinamo București, joc disputat la Buftea. Un joc pentru istoria „alb-negrilor” s-a încheiat cu o decepție, „câinii roșii” cucerind al doilea trofeu al sezonului, după Cupa României, realizând astfel eventul. CSM Unirea Alba Iulia trăiește o dezamăgire, în condițiile în care […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea