Ziarul Unirea

Primarul Mircea Hava invită cadrele didactice din Alba Iulia să participe la întâlnirea anuală

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Dascălii din Alba Iulia sunt invitaţi să participe miercuri, 31 octombrie, la întâlnirea anuală a cadrelor didactice din învăţământul preuniversitar. Invitaţie este făcută de primarul Alba Iuliei, Mircea Hava.  Evenimentul va vea loc la sala Mercur Styl, începând cu ora 17.00,  iar cu această ocazie, dascălii din Alba Iulia vor avea posibilitatea să discute cu primarul Mircea Hava despre problemele cu care se confruntă la început de an şcolar în contextul aplicării legii educaţiei pe plan local.
Dat fiind faptul că, în acest an, Ziua Mondială a Profesorilor (5 octombrie) a trecut aproape neobservată în Alba Iulia, cei prezenţi vor avea ocazia să ciocnească un pahar de şampanie în cinstea celor care ne sunt “părinţi” pe băncile şcolilor.
“Aştept cu drag să reîntâlnesc cadrele didactice din şcolile şi liceele municipiului, oameni de excepţie care fac, în fiecare an, performanţă în educaţie”, a declarat Mircea Hava, primarul Alba Iuliei şi preşedinte al PDL Alba.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Program Cinema Inspire Alba Mall. Ce filme vor rula în perioada 18 – 24 iunie 2021

Programul Inspire Cinema Alba Iulia, pentru perioada 18 – 24 iunie 2021. Ce filme vor rula la cinematograful din centrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VAMAFEST – primul festival digital al unei trupe din România

VAMA, una din cele mai iubite trupe pop-rock din România, va susține primul festival digital din România – un maraton… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Peste 1.000 de tablete şi laptopuri, cu abonament de internet, cumpărate de Primăria Blaj pentru elevi

Curând, autorităţile din Blaj vor achiziţiona 933 de tablete şi 111 laptopuri, cu abonament de internet, conform necesarului solicitat de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Declarația pe propria răspundere pentru părinți va fi ELIMINATĂ. Anunțul ministrului Educației despre începerea școlii

Conform ultimelor informații, declarația pe propria răspundere pentru părinți va fi eliminată din normele pentru începerea școlii, anunță ministrul Educației… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Optsprezece elevi din Teiuș cu rezultate deosebite au fost felicitați și premiați cu stimulente financiare

Astăzi, optsprezece elevi din Teiuș cu rezultate deosebite au fost felicitați și premiați cu stimulente financiare. Într-un mesaj postat pe… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Mai mult de jumătate dintre părinții din România vor ore FIZICE pentru copii lor. Câți dintre ei își doresc învățământ online

Mai mult de jumătate (55%) dintre părinții elevilor români doresc revenirea la cursurile față în față, acordând cel mai crescut… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Copiii de la grădiniță, până la 5 ani, NU vor purta mască. Anunțul ministrului Educației

“Din 10 septembrie, Consiliile de Administrație ale școlilor vor prezenta comitetelor județene, Direcțiilor de Sănătate Publică (DSP-urilor) și Inspectoratului școlar… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

23 Comentarii

albaiulian 30 octombrie 2012 at 20:14

La gara bai hotule!Schimbarea inseamna si eradicarea hotiei incepand cu varful ei…Hava!

Aurelian 30 octombrie 2012 at 20:16

M-am saturat sa iti pup dosul bai hidosule.Incepand de azi sunt membru USL. Te anunt ca am semnat deja adeziunea!

MIRELA 30 octombrie 2012 at 20:18

NE INVITI LA CHEF PE BANII NOSTRI , DOMNULE PRIMAR?CE ATI FACUT PENTRU CADRELE DIDACTICE, TU SI BASESCU?NIMIC!IN CONSECINTA VA SPUNEM PA!

GPS 30 octombrie 2012 at 20:24

ii chemati sa le spuneti ce bine a fost cand au avut salariile taiate cu 25% ?
HOTILOR !!!

Aurelian 30 octombrie 2012 at 20:31

Da, cred ca asta vrea sa faca.Sa ii puna pe Bardanel and CO sa tina cate un discurs cu care sa ii inmoaie pe profesori.Asta am auzit ca e planul, insa acum daca am ales sa parasesc partidul si sa trec la USL, ii dau in vileag:D

666 30 octombrie 2012 at 20:38

Si ce o sa le oferi ? Promisiuni pe care nu le respecti ca de fiecare data ? Mai Hava tu nu intelegi ca vremea ta a cam trecut ? Iesi la pensie si lasa oamenii tineri sa conduca orasul ca o sa o faca de sute de ori mai bine decat o faci ti si camarila ta jegoasa !

Ion 30 octombrie 2012 at 20:44

Daca nu i-a felicitat pe dascali de Ziua Educatiei, s-a gandit sa-i intalneasca de Halloween.

Costel* 30 octombrie 2012 at 21:17

Ma uit la poza de om batran obosit si necajit din ziar, poza reala de fapt. Dar azi in fata la crasma „Lacrima unirii” am vazut o poza cu doi pupincuristi basisti tineri. O poza cu Hava de acum 20 de ani alaturi de Dorin Nistor cand junior pupincurist de Hava era. A inceput campania, votati basistii ca sa ia si pielea de pe noi, ca de furat fura si acum iar procuratura Guvernatorului „Linge Baros” nu vede …

rrr 30 octombrie 2012 at 21:17

Deja a inceput campania.Daca nu era asa ceva, sigur nu isi amintea Hava de profesori, pentru ca daca isi amintea nu permitea sa fie umiliti in modul in care au fost ei umiliti de catre cei de la PD-L, partid a carui vicepresedinte este

NELU 30 octombrie 2012 at 21:33

FAC PIPI PE MUSTATA TA DE SMECHER PERVERS!

Claudiu 30 octombrie 2012 at 21:54

Puteti sa-l injurati cat vreti pe Hava. A castigat alegerile si 4 ani de-acum incolo o sa crape fierea in voi de ciuda. Si peste 4 ani va castiga din nou. Restul acuzatiilor…puteti sa va stergeti la gura cu ele atata timp cat nu aveti dovezi clare. Hai pa uselistilor!

aaabbb 30 octombrie 2012 at 21:56

De ce sa mergem sa ne injosim acolo?Ca sa ni se spuna ce buni suntem si apreciati si peste tot sa fim criticati ca nu mai stim sa facem scoala? Dar voi, oricare sunteti la putere stiti sa apreciati scoala si pe profesori? Stiti sa ne sustineti atunci cand avem nevoie si sa invatati copiii care vin la scoala-ai vostrii si ai altora-ce inseamna cei 7 ani de acasa si ce inseamna scoala? Eu una nu ma injosesc cu o ciozvarta aruncata inainte de alegeri-desi se pare ca in ficare an ne-au chemat ca sa nu para campanie o data la 4 ani!Mi-ar placea sa ma intalnesc cu alti colegi, dar nu la o chestie politizata si presarata cu discursuri in care nimeni nu crede-nici vorbitorul, nici ascultatorul. Multumesc pentru intentie dar cred ca o sa spun pas asa cum ati facut voi cand a trebuit sa dati salariile intregi ale profesorilor.
Multumim domnilor politicieni pentru nimic!

vele22 30 octombrie 2012 at 22:16

Stimatule,aaabbb ține minte ,, voștri, noștri orice ar fi se scrie cu un singur i ,,. Nu sunt PDL-ist nici USL-ist , dar , cu scuzele de rigoare, nu suport greșelile de ortografie !!!

vele22 30 octombrie 2012 at 22:17

Scuze, Stimato, am citit mai jos și am observat că sunteți o , și nu un.

Costel* 31 octombrie 2012 at 13:13

@ vele22 draga, nu toti profesorii sunt specialusti in a scrie pe internet dar eu de si fac multe greseli gramaticale am constatat ca pupincurismul basist este inca in floare. Sigur dupa ce va crapa „LINGE BAROS” vom afla si motivatia.

Un cadru didactic 30 octombrie 2012 at 22:02

Tardiv iar pe alocuri chiar penibil…Nu în acest mod se câștigă adepți, voturi. Nu este normal, nu este corect.

Dodo 30 octombrie 2012 at 23:34

Oana Badea vine?

NELU 30 octombrie 2012 at 23:37

O VREM PE OANA BADEA:)))

dolfi 30 octombrie 2012 at 23:42

dragi dascali… in semn de protest, ar trebui sa-i trimiteti lui Mircică niște cadre… de bicicletă!

gogu 31 octombrie 2012 at 9:19

In fiecare an s-a desfasurat intalnirea cu noi profesorii nu doar acum ca este an electoral. De asemenea in fiecare an se organiza intalnire cu pensionarii si cu cadrele medicale asa ca nu mai bagati de vina ca s-a organizat aceasta intalnire ca este anuala nu doar la 4 ani.

matahala 31 octombrie 2012 at 9:32

poate ar fi fost bine sa va cheme si sa va intrebe daca sunteti de acord sa va taie 25% din salariu plus toate sporurile.

Asa, din politete…..ca de pasat nu prea ii pasa domnului vicepresedinte al PDL la nivel national, Mircea Hava

Dar se pare ca tu faci farte, gogule (nume potrivit), dintre cei care se bucura ca sunt chemati la o apa plata gratis cu fursecuri gratis si cafea…gratis. Ce daca ASTIA te-au umilit pe tine si ti-au umilit colegii? Sau daca tu te bucuri prosteste ca ai fost umilit, macar sa te gandesti la colegii tai care nu se bucura deloc. Tu poti sa fii fericit cu apa, fursecurile si cafeaua gratis.

carcotasilor cu "iz" pedagogic 31 octombrie 2012 at 16:09

Bai, fratilor, astia de mai sus, invitatia a fost lansata tuturor cadrelor didactice! Asadar, cei care vor, merg, care nu vor, nu merg! Ce e asa greu de inteles?!

Costel* 31 octombrie 2012 at 19:00

Poate unul din dascalii care se duc la intalnire ii spune domnului Primar ca in itersectia de la Lacrima unirii a fost rupt acum o luna unul din cei 4 stalpi ai semaforului pentru pietoni si poate domnul Dorin care este in poza pe un panou mare cu domnul Primar tot acola va lua masuri pana in 9 dec cand vrea si votul meu.