PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Performanţa Ighiu este noul lider al Ligii a IV-a, după 6-0 la CSO Cugir

AUR - Alegeri Locale 2024

Performanţa Ighiu a făcut setul Performanta Ighiu-Olimpia Aiud32la Cugir şi a preluat şefia clasamentului în Liga a IV-a, după ce Mureşul Vinţu de Jos a remizat la Olimpia Aiud. Cele două echipe se află la egalitate de puncte.

Ighiul lui Adorian Himcinschi a reuşit să învingă cu 6-0 (3-0) lanterna roșie CSO Cugir şi a devenit pentru prima dată lider în actuala ediţie de campionat. Golurile au fost marcate de S. Turuş (26), H. Marian (36, 40, 47), R. David (53) şi Birk (73). Haidiner (CSO Cugir) a văzut cartonaşul roşu în minutul 66.

În derby-ul de subsol: CS Ocna Mureş – CIL Blaj 2-4 (2-1). Au marcat: Bulgăr (15, eurogol), Gabor (42)/ I. Voicu (23), Cerghedean (74), S. Szabo (84), Cerghizan (88, penalty). Kiss (CS Ocna Mureş) a fost eliminat în minutul 83.

FOTO-VIDEO: CSM Unirea Alba Iulia, performanță extraordinară: calificare în semifinale la Under 19! „Alb-negrii” au eliminat CSM Reșița, campioana de anul trecut

CSM Unirea Alba Iulia a reușit o performanță extraordinară: calificarea în semifinalele Campionatului Under 19! În sferturile de finală, pe terenul 2 al Stadionului „Cetate”, uniriștii au învins, scor 1-0 (0-0), pe CSM Reșița, campioana de anul trecut (3-0 în finală cu Kinder Constanța). Unicul gol a fost marcat în minutul 79 de D. Nistor, […]