Rămâi conectat
PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Sport

Pas greşit pentru AS Pănade

Redactia Ziarului Unirea

Publicat

în

AUR - Alegeri Locale 2024

lSeria 1: Viitorul Biia – Viitorul II Sântimbru 5-0, AS Pănade – Partizanii Sânmiclăuş 1-1, Progresul Fărău – Lendület Petrisat 9-4, Spicul Bucerdea – AS Cetatea 5-2, AS Crăciunelu – Avântul Sâncel 0-3 (la „masa verde”, gazdele excluse), Langenthal Valea Lungă şi CIL Blaj – au stat.
În clasament: 1. AS PĂNADE 39 (72-21), 2. Viitorul Biia 38 (70-25), 3. CIL Blaj 37 (51-12), 4. Viitorul II Sântimbru 28 (43-39), 5. Progresul Fărău 26 (57-37).
Etapa viitoare (duminică, 17 aprilie, ora 17.00): CIL Blaj – Progresul Fărău (ora 11.00), Avântul Sâncel – AS Pănade, Lendület Petrisat – Langenthal Valea Lungă, Partizanii Sânmiclăuş – Viitorul Biia, AS Cetatea, Viitorul II Sântimbru şi Spicul Bucerdea – stau.
lSeria a 2-a: Olimpic Berghin – Voinţa Beldiu 4-1, Inter Ciugud – Şoimii Ciumbrud 4-3, Iezerul Ighiel – Flamura Roşie Rădeşti 1-8, Andreas Alba Iulia – Mureşul Gâmbaş 2-1, FC Lopadea Nouă – Sportul Livezile 0-3 (la „masa verde”, gazdele excluse), Decebal Cricău – Fortuna Lunca Mureşului 6-1, Del Dodo Alba Iulia – a stat.
În clasament: 1. FLAMURA ROŞIE RĂDEŞTI 46 (71-9), 2. Inter Ciugud 45 (57-18), 3. Andreas Alba Iulia 34 (48-28), 4. Decebal Cricău 29 (43-29), 5. Iezerul Ighiel 26 (25-26).
Etapa viitoare (duminică, 17 aprilie, ora 17.00): Flamura Roşie Rădeşti – Andreas Alba Iulia (sâmbătă, 16 aprilie, ora 17.00), Voinţa Beldiu – Iezerul Ighiel, Del Dodo Alba Iulia – Olimpic Berghin, Sportul Livezile – Fortuna Lunca Mureşului, Mureşul Gâmbaş – Inter Ciugud, Şoimii Ciumbrud şi Decebal Cricău – stau.
lSeria a 3-a: Energy Cetatea Câlnic – Independenţa Cut 1-1, Colorado Şpring – Mureşul Vinţu de Jos 1-3, Mureşul Săliştea – Sportul Pianu 2-0, Energia Săsciori – AS Pianu de Sus 11-0, AS Balomir Şibot – Viitorul Tărtăria 4-1, Orient Blandiana – Hidromecanica Şugag 0-4, Sportul Sebeş – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 42 (62-3), 2. Mureşul Vinţu 41 (47-11), 3. Colorado Şpring 38 (62-18), 4. Energy Câlnic 33 (40-32).
Etapa viitoare (duminică, 17 aprilie, ora 17.00): AS Pianu – Energy Cetatea Câlnic (ora 11.00), Sportul Sebeş – Orient Blandiana, AS Balomir Şibot – Colorado Şpring, Viitorul Tărtăria – Energia Săsciori, Hidromecanica Şugag – Mureşul Săliştea, Sportul Pianu – Mureşul Vinţu de Jos, Independenţa Cut – stă.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Sport

Sport

Nicolae Stanciu și Andrei Rațiu, fotbaliștii din Alba, în lotul preliminar al României pentru Euro 2024

Dan HENEGAR

Publicat

în

Albaiulianul Nicolae Stanciu, căpitanul primei reprezentative, și Andrei Rațiu (fotbalistul originar din comuna Unirea) sunt cei doi fotbaliști din Alba convocați în lotul preliminar al României pentru Euro 2024. Sunt șanse majore ca cei doi să se regăsească la turneul european, asta dacă nu intervin evenimente nedorite de natură medicală. Ex-uniristul Nicolae Stanciu (31 ani) […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea