Miriam Bulgaru a câştigat un turneu de tenis la Bucureşti

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Sportiva din Cetatea Marii Uniri Miriam Bulgaru, legitimată la TC Vlad Bucur Alba Iulia a câştigat de curând turneul de tenis Circuitul Naţional FRT Bucureşti, TC 2000 Academia „Sever Dron”. Competitoarea albaiuliană a fost cotată drept favorită nr. 4 pe tabloul de simplu şi s-a impus la categoria de vârstă 14 ani fete, după 4 victorii consecutive, acesta fiind al doilea turneu important de categoria A în care Miriam Bulgaru s-a clasat pe locul întâi în 2011, după cel de la Hunedoara. (H.D.M.)

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Albaiulianul B. Lazăr – vicecampion cu Viitorul Constanța la Under 19 | Nicula și V. Domșa (Gaz Metan Mediaș) – locul 4

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc a furnizat marea surpriză în finala Ligii Elitelor Under 19, în care a învins Viitorul Constanța,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro