LPS Sebeș – CSȘ Lugoj 2-3 (1-1), în optimile de finală ale Campionatului Under 17 | Trupa din „Arini” a condus în două rânduri

LPS „Florin Fleșeriu” Sebeș a pierdut, în „Arini”, scor 2-3 (1-1), partida contând pentru optimile de finală ale Campionatului Național Under 17, adversr fiind CSȘ Lugoj. Amfitrionii au condus în două rânduri, dar trupa din Banat a revenit pe tabelă și a marcat golul decisiv în minutul 80.

Echipa pregătită de Cosmin Groza a punctat prima, în startul jocului, prin Suciu (2), egalarea survenind în minutul 42, când Mihoc a trasformat un penalty.

Avantajul a fost readus de partea gazdelor prin reușita lui Coșar (54), însă vizitatorii au mai punctat în două rânduri prin Crista (69) și Kalusi (80)  „Am condus ostilitățile, am avut avantaj rapid 1- 0 minutul 2 si apoi 2-1 minutul 49 dar arbitrajul a fost favorabil celor de la Lugoj. A fost acordat un penalty <<soft>> în minutul 44 iar la golul de 2-2 arbitrul asistent a indicat offside iar centralul a trecut peste decizia acestuia, deși un jucător advers era plasat în fata portarului. Băieții mei au fost extraordinari, respect băieți!”, a transmis antrenorul Cosmin „Coco” Groza.

Pentru LPS Sebeș au evoluat Fl. Negrușa – G. Fleacă, Dărămuș, B. Popescu, R. Szekely, Osz-Strakator, Coșar, T. Stanciu, Gh. Hăprianu, L. Marcu, Grecu; au mai intrat Tulelea, Buhazi, Adam, Reti, rezerve Pauletti, Fălămaș, G. Popa, Rîza, Rîpă,

Faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal, duminică, la Daia Română: Elogii pentru organizatori

Duminică, la Daia Română, faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal Duminică 31 martie, la Daia Română, se va desfășura faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal. Ziua de fotbal juvenil de la Daia Română va începe la ora 11.30 cu semifinala Crăciunelu de Jos – Ciugud, urmată, la ora 12.10, de semifinala […]