Liga a IV-a, etapa a 24-a: Euro Șpring a pierdut cu Dalia Sport! Șurianu Sebeș – victorie fără emoții, CIL Blaj a făcut scorul etapei

CIL Blaj - Muresul Vintu 20În celelalte jocuri ale etapei din Sâmbăta Mare în Liga a IV-a s-au înregistrat rezultatele:

CS Ocna Mureş – Cuprirom Abrud 3-0 (la „masa verde”) – oaspeții nu s-au prezentat

CIL Blaj – Olimpia Aiud  6-0 (1-0): Comănici (32, 74, 88), S. Bucur (76), Țene (80), S. Pintea (90). Scorul etapei s-a înregistrat în „Mica Romă”. Felindean (59) a fost eliminat în minutul 59, iar apoi aiudenii au primit 5 goluri. Olimpia l-a trimis ca jucător de câmp în minutul 77 pe portarul titular Hagiu, între buturi intrând M. Ignat, „rezerva” care l-a înlocuit pe I. Marian (vizitatorii au avut numai 12 jucători deplasați).

Dalia Sport Daia Română – Euro Şpring 3-1 (0-0): Mihălțan (52, 77), Brânză (67)/ Nistor (78)

Este a treia victorie consecutivă pentru Dalia Sport și al 5-lea meci în care formația lui Ștefan Fogoroși nu a pierdut.

Şurianu Sebeş – Viitorul Spicul Daia Română 3-0 (2-0): Val. Drăgan (3, penalty), Trifa (39), Cl. Marcu (75). Ad. Lăcătuș (Șurianu) a ratat un penalty în minutul 58.

Energia Săsciori – AFC Unirea Alba Iulia 2-3 (1-2):

Ad. Ignat (26, 67)/ Schiau (25), Lăsconi (38), An. David (67). Gazdele au egalat în două rânduri, dar „alb-negrii” au câștigat pe merit.

Inter Ciugud – Gaz Metan Valea Lungă 2-0 (2-0): Iuoraș (32), Ad. Păcurar (42). Oaspeții n-au reușit să cucerească puncte externe, astfel că echipa lui Radu Bulugea este amenințată cu retrogradarea.

Start de sezon în trombă la mountain bike pentru Miruna și Radu Măda

Miruna și Radu Măda, start de sezon în trombă la mountain bike Pentru Miruna și Radu Măda, supervizați de antrenorul Alexandru Avram și preparatorul fizic Lucian Nicolescu, sezonul de mountain bike a început în acest an în afara țării, cu un concurs în Serbia. Weekend-ul trecut, sportivii din Alba legitimați la CSM Mediaș și-au reprezentat […]