Cu „lanterna roşie” de gât

Redactia Ziarului Unirea

lACSMU Poli Iaşi – ACU Arad 2-0 (0-0): Cl. Tudor (56), Ghiceanu (68); lCS Mioveni – Voinţa Sibiu 0-0; lFC Bihor – Arieşul Turda 0-0. Mărkuş (FC Bihor) a ratat un penalty în minutul 21; lCSM Rm Vâlcea – Gaz Metan CFR Craiova 1-0 (0-0): Geantă (78); lFC UNIREA ALBA IULIA – Alro Slatina 1-2 (1-1): Boboc (8)/ Precup (38, 90+1, penalty); lUTA Arad – FC Argeş 1-0 (0-0): Ad. Voiculeţ (70); lFC Silvania Şimleu Silvaniei – Mureşul Deva 0-3 (gazdele retrase); lPetrolul Ploieşti – a stat.

14. FC UNIREA 15 3 3 9 10-22 12 -12
lMinerul Lupeni s-a retras din campionat, iar rezultatele au fost anulate; lFC Silvania s-a retras, toate jocurile din retur vor fi omologate cu 0-3.
Etapa a 17-a (sâmbătă, 12 martie 2011, ora 11.00): ACU Arad – CS Mioveni (în tur, 1-3), Voinţa Sibiu – FC Bihor (0-0), Arieşul Turda – CSM Rm Vâlcea (1-0), Petrolul Ploieşti – FC Silvania Şimleu 3-0 (la „masa verde”), Mureşul Deva – FC UNIREA ALBA IULIA (0-0), Alro Slatina – UTA Arad (2-5), FC Argeş – ACS MU Poli Iaşi (1-2), Gaz Metan CFR Craiova – stă.
.

LPS Sebeș U17, eliminare din Cupa României în urma unei înfrângeri la limită

Eliminare din Cupa României în urma unei înfrângeri la limită pentru LPS Sebeș U17 LPS „Florin Fleșeriu” Sebeș U17, echipă pregătită de Doru Oancea, a părăsit cu capul sus Cupa României la fotbal.  În meciul eliminatoriu din sferturile de finală ale competiției, găzduit de Baza Sportivă „Pielarul”, LPS Sebeș U17 a fost învinsă la limită […]