Liga a 4-a, etapa a 4-a – Nou-promovata Inter Ciugud n-are milă pe propriul teren
În ultimele două partide ale etapei a 4-a din Liga a IV-a s-au consemnat rezultatele: lDalia Sport Daia Română – Arena Alba Iulia 1-0 (0-0): Benga (90+4). Au evoluat formaţiile: lDalia (antrenor Paul Ciucă): Ştef – I. Schiau, Colcer, Morariu, Gh. Schiau, Hileagă (57, V. Bişboacă), P. Ciucă, Gh. Cibu (46, N. Neag), Ad. Neag (90, A. Cibu), Benga, Lenghel; lArena (antrenor Marius Boancheş): Ov. Barna – I. Popa, D. Pop, Savu, M. Florea (68, Boancheş), Al. Stan, A. Bucur, V. Marcu (57, M. Micu), Meteş, D. Florea, Brînză (Mihaela GROZA)
lInter Ciugud – Arieşul Apuseni Baia de Arieş 5-2 (3-0): G. Jurcă (2), R. Truşcă (24, penalty, acesta a fost eliminat în minutul 44), Frătean (42), Ad. Truşcă (82), S. Bran (90+3)/ Voicu (65), Petaca (86). O întâlnire în care au punctat tatăl şi fiul (Răzvan şi Adrian Truşcă. Au jucat: lInter Ciugud (antrenor George Ciucă): Bicheşi – T. Muscă, Ad. Damian, I. Bran (90+2, Tilea), R. Truşcă, S. Bran, Ov. Baciu, I. Gherman (71, Ad. Truşcă), Frătean, Cr. Gherman (85, Ad. Florea), G. Jurcă (60, Stoia); lArieşul Apuseni (antrenor Marius Dup): Sicoe – Botar, Petaca, Marc, Ţîr (81, Tutuian), Floriciu, Oaidă, Oneţ, Cioropar, Voicu, Bondric (85, C. Florea). (Daniel POPA)
CLASAMENT
1. CUPRIROM ABRUD 4 4 0 0 13-2 12 +6
2. Sportul Sebeş 4 3 1 0 9-4 10 +4
3. CSO Cugir 3 3 0 0 8-4 9 +3
4. CS Ocna Mureş 4 2 2 0 6-1 8 +2
5. Inter Ciugud 4 2 0 2 11-6 6 0
6. Dalia Sport 3 2 0 1 6-3 6 0
7. Olimpia Aiud 4 2 0 2 6-7 6 0
8. Rapid Teiuş 4 1 2 1 3-4 5 -1
9. Performanţa A. Iulia 3 1 1 1 8-6 4 +1
10. Arena A. Iulia 4 1 1 2 6-9 4 -2
11. FC Cugir 4 1 1 2 5-9 4 -2
12. Viitorul Sântimbru 3 1 0 2 6-11 3 0
13. Energia Săsciori 4 0 1 3 4-8 1 -5
14. Arieşul Apuseni 4 0 1 3 3-9 1 -5
15. Metalul Aiud 4 0 0 4 1-12 0 -6
Etapa viitoare: lsâmbătă, 22 septembrie, ora 17.00: CSO Cugir – CS Ocna Mureş, Metalul Aiud – Arena Alba Iulia; lduminică, 23 septembrie, ora 11.30: Performanţa Alba Iulia – Dalia Sport Daia Română, Viitorul Sântimbru – Sportul Sebeş, Energia Săsciori – Inter Ciugud, Rapid Teiuş – FC Cugir; ora 17.00: Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Cuprirom Abrud, Olimpia Aiud stă.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Când pică Paștele ortodox și catolic în 2024 și în următorii ani – calendar
-
Opinii - Comentariiacum 8 ore
Mesaje de Paste fericit 2024. Urări, felicitări și SMS-uri pe care le poţi trimite celor dragi de Sfintele Pasti
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Obiceiuri, tradiții și superstiții românești de Paște. Credințe și Superstiții de Paște
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Mesaje de Florii 2024. Idei de SMS-uri, urări și felicitări care pot fi transmise prietenilor, rudelor şi colegilor care îşi sărbătoresc onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Floriile 2025. Duminica Floriilor Ortodoxe și Catolice 2026, 2027. Obiceiuri, tradiții și superstiții
-
Opinii - Comentariiacum o zi
MESAJE DE PASTELE ORTODOX 2023. URARI și FELICITARI frumoase de Învierea Domnului