Liga 4: CIL Blaj, Viitorul Sântimbru și Energia Săsciori – maximum de puncte în retur! Greapcă (Energia) – triplă

Liga 4, etapa a 18-a: CIL Blaj, Viitorul Sântimbru și Energia Săsciori – maximum de puncte în retur! Greapcă (Energia) – triplă

*Spicul Daia Română – Voința Stremț 3-1 (1-1) Au fost și două eliminări: Biro (70, de la gazde) și Goangă (69, de la vizitatori). O partidă cu 3 lovituri de pedeapsă, două cartonașe roșii, al doilea succes la rând a dăienilor și al doilea eșec consecutiv al oaspeților.

*Viitorul Sântimbru – Fortuna Lunca Mureșului 1-0 (0-0)

Confruntare cu evenimente multe la Galtiu, meci câștigat în inferioritate de sântimbreni (eliminat goalkeeperul A. Anghel 41). Portarul de 16 ani Dacian Taar (Fortuna Lunca Mureșului) a apărat un penalty executat de Epure (31), iar unicul gol a fost înscris de Crăciun (intrat de un minut)! A 3-a victorie în primăvară pentru elevii lui Adrian Bicheși.

*Viitorul Vama Seacă – CIL Blaj 1-4 (0-2)

Liderul, succes scontat în fața unei grupări în picaj (a 6-a înfrângere la rând)!

*Energia Săsciori – Inter Unirea 4-2 (1-0).  În minutul 74, B. Cristea (Inter Unirea) a ratat un penalty (șut în bară).  Energia este surpriza primăverii, cu 3 meciuri adjudecate, la fel ca CIL Blaj și Viitorul Sântimbru.

*Performanța Ighiu – CSM 2 Unirea Alba Iulia 1-0 (0-0): Vizitatorii consideră că lovitura de la 11 metri transformată de Tripșa a fost extrem de ușor acordată.

Duminică

*Adu Academy Șona – CS Zlatna

*FC Lopadea Nouă – CS Ocna Mureș

*Limbenii Limba – Hidro Mecanica Șugag

Semifinalele Cupei României: Viitorul Sântimbru – Hidro Mecanica Șugag și Inter Unirea – Performanța Ighiu

În semifinalele Cupei României, faza județeană, Viitorul Sântimbru va întâlni Hidro Mecanica Șugag și Inter Unirea va juca cu Performanța Ighiu. La sediul AJF Alba au fost prezenți Ovidiu Hulea, Ioan Budin și Cătălin Manciulea (a lipsit reprezentantul formației Inter Unirea), tragerea la sorți a fost efectuată de Maria Ioana Marin (trezorierul AJF Alba), mai […]