Industria Galda, victorie în derby-ul de la Galtiu, Inter Unirea – remiză în inferioritate la Șugag

Industria Galda s-a impus în duelul orgoliilor de la Galtiu, iar Inter Unirea a scos un punct la Șugag, deși a jucat în inferioritate din prima repriză, sunt ultimele rezultate ale celei de-a 10-a etape a Ligii a 4-a

Hidromecanica Șugag – Inter Unirea 2-2 (1-1)

Au marcat: Titianu (18), R. Bancu (68), respectiv A. Sas (23), Val. Drăgan (83)

A doua remiză la rând pentru formația de pe Valea Sebeșului, cu același scor, 2-2. Gazdele au condus în două rânduri, fiind egalați de fiecare dată deși gruparea din Unirea a evoluat aproape o oră în inferioritate numerică, după eliminarea lui A. Gabor (35). Pentru Hidromecanica urmează duelul orgoliilor, de la Săsciori.

Viitorul Sântimbru – Industria Galda de Jos 0-2 (0-0)

Au marcat: Bălaș (67, penalty), An. David (76)

Derby-ul rundei, la Galtiu, a revenit vizitatorilor, ce au avut 10 minute de vis în repriza a doua, după ce au avut șansă la ocaziile trupei lui Bicheși, între care și o bară Oană (55). Industria a fost cinică, a profitat la maximum de oportunitățile avute, și a câștigat iar pe terenuri străine, unde nu o mai făcuse din etapa a 4-a (5-0 la Stremț). Viitorul a înregistrat a doua înfrângere la rând, iar elevii lui Doru Oancea au bifat a doua victorie consecutivă, fără gol primit.

Înotătorii LPS Alba Iulia la Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori: Andrea Zsebe – 3 medalii de argint, ștafetele combinate – două medalii de bronz La Campionatul Național de seniori, tineret și juniori, înotătorii de la LPS Alba Iulia au reușit rezultate de apreciat, fiind adjudecate 5 medalii, toate în probele juniorilor II. Astfel, […]