HC Alba Sebeş – CSŞ Caracal 28-32 (13-15): iarăşi contraperformanţă în sala „Florin Fleşeriu”

Redactia Ziarului Unirea

Obiectivul de promovare în Liga Naţională de handbal feminin este compromis total pentru HC Alba Sebeş, după un nou eşec intern, în etapa a 8-a a Seriei B din Divizia A, înfrângere cu CSŞ Caracal, scor 28-32 (13-15). Amfitrioanele au condus până în minutul 16 (8-6), dar totul s-a rupt la reluare când oltencele au înscris de 4 ori consecutiv. Pentru gazde au marcat Bianca Bogdan – 6 goluri, Mihaela Tecariu – 5, Alexandra Dodan, Roxana Lopătaru şi Ana Maria Ciolan – câte 4, Paula Chirilă – 3, Ioana Almăşan şi Delia Paştiu – câte unul. „Astăzi am avut numai două jucătoare, Bianca Bogdan şi Paula Chirilă, restul handbalistelor s-au aflat în postura de spectatoare. Ceva nu merge şi e nevoie să luăm decizii, trebuie să avem o şedinţă de analiză. Acum în mijlocul campionatului, e greu de găsit soluţii în privinţa băncii tehnice”, a spus preşedintele Virgil Costea. În etapa a 9-a, HC Alba Sebeş va juca în deplasare cu Chimia Rm Vâlcea, miercuri 2 noiembrie, conjudeţenele având o perioadă foarte proastă, fără victorie acasă în două jocuri la rând. (H.D.M.)

LPS Sebeș U17, eliminare din Cupa României în urma unei înfrângeri la limită

Eliminare din Cupa României în urma unei înfrângeri la limită pentru LPS Sebeș U17 LPS „Florin Fleșeriu” Sebeș U17, echipă pregătită de Doru Oancea, a părăsit cu capul sus Cupa României la fotbal.  În meciul eliminatoriu din sferturile de finală ale competiției, găzduit de Baza Sportivă „Pielarul”, LPS Sebeș U17 a fost învinsă la limită […]