Gicu Grozav a marcat primul gol pentru Dinamo într-un meci oficial *Câinii au pierdut calificarea în finala Cupei Ligii Adeplast

Tudor Stan

Dinamo Bucureşti a întâlnit aseară, pe teren propriu, Pandurii Târgu Jiu în returul semifinalelor Cupei Ligii Adeplast. gicu 3Gorjenii s-au impus în tur cu 2-1, iar aseară au reuşit o calificare spectaculoasă în finală după ce a surclasat Dinamo cu 3-1 (5-2 la general). Golul de onoare al „câinilor roşii” a fost marcat de albaiulianul Gicu Grozav, care a trasnformat perfect o lovitură şiberă în minutul 84 al partidei din Ştefan cel Mare.

Gicu a marcat aseară după o lungă perioadă de timp. Ultimul gol al albaiulianului înscris într-un meci oficial datează din octombrie 2013, când a punctat pentru Terek Groznîi în Cupa Rusiei. Grozav nu a jucat titulat în partida de aseară şi a fost introdus pe terten în minutul 56. Acesta a reuşit să înscrie un gol foarte frumos în minutul 84 când a trasnformat perfect o lovitură liberă de la peste 20 de metri de poarta Pandurilor. Cu toate acestea, Dinamo Bucureşti nu a reuşit să se califice în finala Cupei Ligii Adeplast. Ultima reuşită a albaiulianului pe pământ românesc a fost consemnată în 25 august 2013, în tricoul Petrolului Ploieşti, când Gicu a marcat împotriva Astrei Giurgiu.

Reuşita albaiulianului o puteţi urmări aici (min. 5).

sursa foto: fcdinamo.ro

Înotătorii LPS Alba Iulia la Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori: Andrea Zsebe – 3 medalii de argint, ștafetele combinate – două medalii de bronz La Campionatul Național de seniori, tineret și juniori, înotătorii de la LPS Alba Iulia au reușit rezultate de apreciat, fiind adjudecate 5 medalii, toate în probele juniorilor II. Astfel, […]