FOTO| Șase clasări pe podium pentru sportivii CS Unirea Alba Iulia la Campionatul Național de Taekwondo: Două medalii de aur, una de argint și două de bronz

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, conduși de instructorul Alin Moldovan, au obținut șase clasări pe podium la Campionatul Național de Taekwondo pentru Copii, Juniori Mici și Cadeți, desfășurat în 9-11 iunie la București. De asemenea, o performanță extraordinară a fost obținută de către componentul nostru, Andrei Grapa. Acesta a fost desemnat cel mai bun din țară la categoria cadeți.

• Popa Andrei (categoria de greutate -41 kg), cadeți – locul 3;
  • Ciontea Bianca (categoria de greutate -30kg), juniori mici – locul 5.

La acest campionat, CS Unirea Alba Iulia a participat cu 7 sportivi, dintre care 6 s-au clasat pe podium.

De precizat este că și anul trecut un component al CS Unirea Alba Iulia (Cetean Eduardo) a fost desemnat cel mai bun sportiv la campionatului.

”Mulțumim primăriei municipiului Alba Iulia, domnului primar Gabriel Pleșa, respectiv întregului colectiv al CS Unirea Alba Iulia, în special doamnei director Daniela Moșneag”, a transmis Alin Moldovan.

În Vinerea Mare, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – victorii nete! Metalurgistul Cugir – succes după un meci nebun, Industria Galda – un nou eșec!

În Vinerea Mare, succese concludente pentru CSU Alba Iulia (în play-off) și CSM Unirea Alba Iulia (în play-out), în jocurile din eșalonul terț. Metalurgistul Cugir se impune la Reghin, după un nou meci nebun, scor 3-2 (după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată în 3 minute), iar „lanterna roșie” Industria Galda a […]