Olimpia Aiud - Industria Galda 5Ploaie de goluri într-un meci de verificare Olimpia Aiud – Industria Galda 2-9 (1-5), au marcat Bălan (26), Țălnar (70, penalty), respectiv Cioplântă (10, 83), Cr. Bodea (18, 42), S. Mureșan (28), D. Lupșan (37), Baghiu (50), Costea (55, penalty) – gol al nou-venitului, A. Câmpean (67, penalty).

Un antrenament util, un meci în care scorul nu contează. Se apropie campionatul, testăm și căutăm formula ideală. Săptămâna viitoare sperăm să-l avem și pe Boloș la antrenamente și mai vrem un junior„, a declarat antrenorul Paul Ciucă.

A fost un meci spectaculos cu 11 goluri, dintre care trei din penalty. Echipa antrenată de Paul Ciucă a condus cu 2-0 și 8-1, ultima reușită a gazdelor fiind semnată de antrenorul Remus Țălnar.

Olimpia: M. Ignat – Pojar, Ghirca, B. Ignat, Ilea, Oltean, S. Șimandi, D. Șimandi, Ionaș, Marian, Bălan; au mai intrat Felindean, Miske, Șusman, Alexa, Vitez, Kiss, Țălnar. Antrenor Remus Țălnar

Industria: Căt. Ștef – Cioplântă, Haiduc, Căt. Ivașcu, Boancă – Frențiu, D. Lupșan, P. Man, Cr. Bodea – S. Mureșan, Cernea; au mai intrat Al. Man, Ad. Voicu, Cioară, Costea, Ov. Oniga, Baghiu, Olar, A. Câmpean (învoiți Iancău, Vonya, accidentat Boloș)

Text-foto: Gligor UDREA