FOTO: Elevi de la Liceul Tehnologic „Timotei Cipariu”, în vizită la stația de epurare Blaj. Acțiune în cadrul programului ”Școala Altfel”
Mercuri, 29 martie 2017, un grup de elevi de la Liceul Tehnologic „Timotei Cipariu”, Blaj, însoțiți de prof. Tomotaş Cristina, prof. Neagoie Aurelia, prof. Nistor Ioan şi prof. Poantă Silviu, au vizitat Stația de epurare Blaj, cea mai performantă stație de acest gen din județ.
Aceasta vizită a avut loc, cu aprobarea directorilor, prof. Badea Carol şi prof. Lațiu Ioan, în cadrul programului ”Şcoala Altfel”, desfășurat în perioada 27-31 martie 2017.
”Gazdele noastre, inginer şef Jeler Ioan, şef de stație Nemeş Dan şi inginer electromecanic Oltean Claudiu au fost foarte primitoare şi binevoitoare, încercând să lămurească toate curiozitățile elevilor care s-au dovedit interesați şi impresionați de întregul proces tehnologic de epurare al apei. Cu această ocazie s-a tras din nou un semnal de alarmă cu privire la importanța păstrării unui mediu curat şi la necesitatea contribuției fiecăruia dintre noi pentru acest lucru”, a transmis prof. Aurelia Neagoie.
[nggallery id=3691]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Cultură Educație
Elevii Colegiului Militar din Alba Iulia, premiul I și II la concursul național ”Eroul meu de ieri și de azi”: Povești de viață impresionante așezate pe hârtie de Iulia Laza, Lucas Popescu și Raluca Ramf
Elevii Colegiului Militar din Alba Iulia, premiul I și II la concursul național ”Eroul meu de ieri și de azi”: Povești de viață impresionante așezate pe hârtie de Iulia Laza, Lucas Popescu și Raluca Ramf Poveștile din trecut ale veteranilor de război, ale prizonierilor sau ale celor deportați sunt povești de viață impresionante. Elevii colegiului […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 13 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României