CSU Alba Iulia a reușit o victorie prețioasă la meciul de debut în eșalonul terț, 2-1 (0-1) pe “Cetate” cu Viitorul Cluj, un meci cu două reprize diametral opuse

Studenții au arătat o altă față în actul secund și au izbutit să întoarcă scorul. Emoții mari la final întrucât albaiulienii au jucat în inferioritate din minutul 82, Ionică fiind eliminat pentru cumul de avertismente.

Prima repriză am fost timorați, crispați, dar după pauză s-a schimbat totul, Important este că am început cu dreptul, chiar dacă din punct de vedere al calității jocului am rămas datori. Mai avem mult de muncă, însă încet ne vom pune la punct„, a punctat Mihai Manea.

*0-1, MIN. 33: oaspeții au punctat din penalty, prin CALO, faultat fiind Aparascăi de Vl. Popa.

*1-1, MIN. 47: FRENȚIU a egalat, cu o reluare din apropiere, la centrarea lui Bodea, profitând de indecizia apărătorilor

*MIN. 69: BUCURICĂ a reușit să înscrie, reluare din 6 metri, la centrarea lui Cunțan, după o fază de posesie prelungită a gazdelor.

“Alb-albaștrii” conduși de Mihai Manea vor susține două jocuri interne consecutive, urmând peste o săptămână derby-ul “de Alba” cu CS Ocna Mureș.

Echipe:

CSU: Șerban– Cunțan, Ionică, Vl. Popa, Bucurică/ cpt – Frențiu, Al. Petresc, Kilyen, Herci (59, Al. Costea) – V. Domșa (90+1, Amihăesei), Al. Bodea (90+1, Ad. Hăprian); Rezerve Spînu, Al. Albu,  Gylien, M. Toma, Șulea, V. Truță. Antrenor Mihai Manea.

Viitorul: D. Moldovan – Aparascăi, Borma, N. Moldovan, Cr. Istrate, E. Bartoș, Dolghi, Fărăgău/ cpt, Calo, Milandru, Al. Pop; rezerve Onciu, R. Bartoș, Porumb, D. Mic, Dreve, Sucală, Al. Roșca,I. Greu. B. Pojar. Antrenor Marius Popescu.

Arbitri Cs. Papp (Luduș), Al. Cozma, Vl. Gașpar (ambii Tg. Mureș) Observatori M. Bordean (Sibiu), Al. Gherghe (Făgăraș)

Rezultate excelente obținute de sportivii de la Dojokan Activ Aiud, la Campionatul National de Copii WUKF de la Mediaș

Rezultate excelente obținute de sportivii de la Dojokan Activ Aiud, la Campionatul National de Copii WUKF de la Mediaș În zileie de 6 și 7 aprilie 2024, la Medias a avut loc Campionatul National de Copii WUKF, unde au participat 664 sportivi de la 56 cluburi, scrie aiudinfo.ro Câstigătorii aiudeni sunt: – Maier Sara Locul […]