În primul joc de verificare al anului, divizionara terță Industria Galda de Jos a învins, cu scorul de 2-1 (2-1) pe CS Universitatea Alba Iulia, liderul Serii a 2-a din Liga a V-a.

Circov (Industria) și Cl. Oara (CSU Alba Iulia), două dintre transferurile iernii au debutat cu gol la noile echipe.

În minutul 1, oaspeții au deschis scorul prin Circov, dintr-o lovitură de pedeapsă obținută de Cioară. Atacantul găldenilor, Alexandru Cioară, golghetrul turului cu 10 reușite, a majorat scorul în minutul 36, după o acțiune a lui D. Lupșan. Amfitrionii au redus ecartul tot dintr-un penalty, fault Haiduc, un unsprezece metri transformat de Cl. Oara, în minutul 40.

CS Universitatea: Dr. Pop – N. Rus, I. Neag, R. Cordoș, Al. Man, P. Medrea, Oprița, Joldeș, Cl. Oara, R. David, Horeiciuc; au mai intrat Olaru, Gligor, Negrea, Stanciu, Sîrbu, (absenți Javla, Apetri). Antrenori Vasile Ursu și Răzvan Rusu.

Industria: Lepădat – Fl. Schiau, Haiduc, S. Fulea, Puha – Frențiu, Circov, D. Lupșan, Costea – S. Mureșan, Cioară; au mai jucat Iancău, Cunțan, V. Costea, D. Sîrbu, G. Scheau, Vonya, D. Stoia, A. Crăciun. Absenți Cioplântă, Baghiu, R. Trif. Antrenor Paul Ciucă. Sâmbăta viitoare, Industria se va deplasa la Mediaș, pentru o dispută cu Gaz Metan Mediaș II.

Foto-text Gligor UDREA

[nggallery id=6702]

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]