FOTO: Cei mai performanți dascăli din Alba, premiaţi de Consiliul județean la Gala Performerilor 2015. Vezi cine sunt aceștia!

Joi, 17 decembrie, un număr de 195 de profesori, îndrumători ai elevilor olimpici care au adus județului Alba premiul întâi la fazele județene ale olimpiadelor școlare, precum și mențiuni sau premiul I, II, sau III la fazele naționale și internaționale ale acestor olimpiade – au fost premiaţi de Consiliul Judeţean, la Gala Performerilor 2015.

În cadrul evenimentului au fost de asemnea premiaţi şi 233 de elevi din clasele V-XII care s-au clasat pe primele locuri la olimpiade judeţeGala Performerilor Alba 2015 (4)ne, naţionale şi internationale.

CITIȚI și CEI MAI BUNI ELEVI din Alba, premiați de Consiliul Județean pentru rezultate la ”Gala Performerilor 2015”

Festivitatea de premiere s-a desfășurat în Sala Mercur Select din Alba Iulia. Evenimentul  este organizat de Consiliul Județean Alba, în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba.

Vă prezentăm mai mai jos LISTA CU CEI MAI BUNI PROFESORI din judeţul Alba

Lista profesorii coordonatori ai elevilor la olimpiade premiați:

Zaharescu Ștefan – Olimpiada de Neograca – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Etapa nationala:

Bodea Roxana   – Limba franceza – Colegiul Național ”Avram Iancu”Câmpeni

Moldovan Alina – Olimpiada de limba și literatura română – Colegiul Naţional ”David Prodan” Cugir

Sicoe Pamfil – Olimpiada de Astronomie si Astrofizica – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Cerbu Valer – Biologie – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Cetean Daniela – Istorie – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Bădău Georgeta – Limba franceza – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Crișan Alina – Limba franceza – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Pilțu Lucia – Limba italiana – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Humeniuc Ramona – Tehnologia Informației TIC – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Mureșan Laura – Tehnologia Informației TIC – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Marian Anca Cătălina – Olimpiada de Astronomie si Astrofizica – Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

Suciu Andrea Maria – Olimpiada de Religie – cultul greco catolic  – Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

Comșa Ana Maria- Olimpiada de limbă, comunicare și literatura română – Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

Zaharia Adriana – Olimpiada de limbi clasice , latină -Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

Popa Dina – Chimie – Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Mucenicu Adina – Limba germana – Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Suciu Roxana – Limba germana   – Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Dreghiciu Lucia  – Limba engleza – Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Draghiță Anca    – Limba engleza – Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Mihu Rodica – Fizica – Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Sterca Cristina   – Olimpiada de limba și literatura română – Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Rusu Ramona    – Olimpiada de limba și literatura română – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

Szilaghi Anemona – Olimpiada de limbi clasice – latină – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

Rusu Ionaș – Fizica – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

Filipescu Dorina  – Fizica – Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Macarie Valer – Geografie – Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Irimie Lucian       – Olimpiada „Stiintele Pamantului” – Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Tudor Adela – Olimpiada „Stiintele Pamantului” – Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Nistor Ioan – Religie – cultul ortodox – Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Ienei Csilla – Industrie textila si pielarie – Colegiul Tehnic Aiud

Haiduc Valentina – Olimpiada de limba și literatura română – Liceul ”Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș

Costea Leontin  – Geografie – Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan”Abrud

Iancu Alina-Marieta – Tehnologia Informației TIC – Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan”Abrud

Lungu Mariana – Vioară Liceul de Arte – Regina Maria” Alba Iulia

Simion Emil – Percuţie- Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Beşliu Radu – Clarinet – Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Albu Adrian – Canto popular – Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Damian Emma – Flaut – Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Dragoman Cosmin – Istoria Artei – Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Csomos Laszlo – Religie rom.cat. – Liceul Teologic Romano-catolic ”G.M.G.K.” Alba Iulia

Hausner Margareta – Limba germana – Liceul Teoretic „Sfantul Iosif” Alba Iulia

Botezan Florin – Vechiul Testament – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia

Pintea Eugen – Noul Testament – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia

Rișteiu Angela   – Olimpiada de limbi clasice-elină – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia

Atanasiu Maria  – Fizica – Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia

Constantin Elisabeta – Fizica- Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”Alba Iulia

Bandici Emanuela – Olimpiada de lingvistică, secțiunea de antrenament pentru elevii claselor aV-a – aVIa – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”Alba Iulia

Sava Corina – Olimpiada de lingvistică, secțiunea de antrenament pentru elevii claselor aV-a – aVIa – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”Alba Iulia

Furdui Mirona – Olimpiada de limbă, comunicare și literatura română- Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”Alba Iulia

Arieșanu Liliana – Limba franceza – Școala Gimnazială Câmpeni

Mitea Cornel – Fizica- Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir

Mitea Mariana – Olimpiada de lingvistică – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir

Igna Daniela – Olimpiada de lingvistică – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir

 

Premii Profesori – Etapa judeteana                        

Berindeie Virgil – Informatică Colegiul Național „Avram Iancu” Câmpeni

Berindeie Elena – Informatică – Colegiul Național „Avram Iancu” Câmpeni

Bold Sanda – LB. engleza – Colegiul Național „Avram Iancu” Câmpeni

Ciulu Bogdan – Economie – Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Cacovean Simona – Limba engleza – Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Moșneag Cristina – Limba engleza – Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Beca Felicia – Economic,administrativ, comert, Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Dărămuş Marcela- Economic,administrativ, comert – Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Popa Victoria – Economic,administrativ, comert  – Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Dincă Cristian – Turism şi alimentaţie – Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Pintea Eva – Turism şi alimentaţie – Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Milea Anna – Biologie – Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Arăboaei Marcel – Geografie – Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Goția Ioana – Limba engleza – Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Muntean Aida – Limba engleza – Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Zisu Mihaela – Limba engleza – Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Suciu Gabriela – Limba engleza – Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Rusu Valentina – Matematic – Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Busuioc Carmen – Olimpiada de lingvistică – Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Secară Alina – Olimpiada de lingvistică – Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Rusu Sofica – Limba franceza – Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Măginean Luca  – Fizica  – Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Pop Lucian Ovidiu – Chimie – Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Gavriluț Doina – Cultură civică – Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Ghiță Ioan – Matematica – Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Ghiță Romanța – Tehnologia Informației C# – Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Moga Nicolae – Matematica – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Dumitraș Dan – Istorie – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Ștef Vasile – Geografie – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Bulbucan Mioara – Geografie – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Lorintz Liliana – Matematica – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Maniu Camelia – Olimpiada de Stiinte pt Juniori – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Cîrcoană Dana – Informatică – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

But Georgeta – Olimpiada „Lectura ca abilitate de viață ” – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Mucsi-Amariței Andreea – Lb. gemană – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Muntean Ioana Lb. – gemană – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Todor Cornelia  Lb. – franceză- Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Oargă Serafina – Filozofie – Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

Andone Cristina – Matematica – Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

Crăciun Janeta – Informatică, Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

Furdui Dan – Informatică, Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

Fodor Brigitta – Lb. maghiara, Colegiul Național „Bethlen Gábor”Aiud

Lazar Emoke – Religie ref,  Colegiul Național „Bethlen Gábor”Aiud

Fodor Katalin – Lb. maghiara, Colegiul Național „Bethlen Gábor”Aiud

Lorincz Ildiko – Religie ref , Colegiul Național „Bethlen Gábor”Aiud

Popa Ana Maria – Olimpiada de limba, comunicare si literatura romana – minorități – Colegiul Național „Bethlen Gábor”Aiud

Tătar Elena Cosmina – Olimpiada de limba, comunicare si literatura romana minorități –  Colegiul Național „Bethlen Gábor”Aiud

Fărcaș Paraschiva – Istorie – Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Dura Simina – Psihologie – Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Lupu Lucia – Limba franceza – Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Sas Gheorghe – Electric, Electrotehnic, Electromecani – Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Lapadus Ioan – Electric, Electrotehnic, Electromecanic – Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Zaharie Ion Dantes – Electric, Electrotehnic, Electromecanic – Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Cosma Florin – Electric, Electrotehnic, Electromecanic – Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Anghel Liana – Electric, Electrotehnic, Electromecanic – Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Henegariu Camelia – Fabricarea produselor din lemn – Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Muntean Ioan – Constructii, instalatii si lucrari publice – Colegiul Tehnic ”Dorin Pavel” Alba Iulia

Mateș Rodica – Constructii, instalatii si lucrari publice – Colegiul Tehnic ”Dorin Pavel” Alba Iulia

Napău Dacia – Mecanica – Colegiul Tehnic ”Ion D. Lăzărescu” Cugir

Macarie Valentina – Mecanica – Colegiul Tehnic ”Ion D. Lăzărescu” Cugir

Pistol Nicolae – Mecanica, Colegiul Tehnic Aiud

Kovacs Ibolya – Constructii, instalatii si lucrari publice, Colegiul Tehnic Aiud

Partila Dorina     – Biologie – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș

Tutuian Luminita – Educație tehnologică – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș

Anca Elisabeta – Chimie – Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

Marian Răzvan – Logică  Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

Bătrîna Rodica   – Limba Rromani, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

Codrea Maria     – Olimpiada Națională ” Universul cunoașterii prin lectură,, – Liceul ”Țara Moților” Albac

Vrînceanu Rita   – Pian     Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Săndulache Sergiu – Pian Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Oltean Paula  – Pian     Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Beşliu Elena  – Pian     Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Zelenscaia Vera – Pian    Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Simion Cecilia – Pian     Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Fiţ Anamaria  -Pian      Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Bubău Berta- Pian     Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Dragomir Andrei – Pian  Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Mărginean Maria – Violoncel      Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Lăncrăjan Tatiana – Violă, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Badescu Oana   Flaut      Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Cârcoană Adela – Flaut  Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Rodean Cristian – Chitară,  Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Tudor Dragoş – Chitară   Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Romoşan Ovidiu – Chitară,  Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Pârjol Ovidiu – Pian, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Rusan Roxana – Canto clasic – Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Zărnescu Teodora – Canto popular,  Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Urdea Gheorghe – Pictură , Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Pop Cristina – Ceramică, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Țibacov Sorina – Arhitectură        Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Mărza Traian – Pictură Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Borteş Narcis – Sculptură, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Ispas Nicolae – Arhitectură, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Țibacov Leontin – istoria Artei    Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Bar Livia – Istoria Artei, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Marinca Ana Maria – Istorie, Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

Muntean Alina  – Pregatire sportiva teoretica      Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

Ciobanu Anișoara – Agricultura plantelor, Liceul Tehnologic „Ștefan Manciulea” Blaj

Vass Paraschiva – Agricultura-, resterea animalelor, Liceul Tehnologic Agricol „Alexandru Borza” Ciumbrud

Berindei Ancuța – Educație tehnologică  Liceul Tehnologic de Turism și Alimentație Arieșeni

Faur Simona – Industrie Alimentară, Liceul Tehnologic Sebeș

David Liliana – Economic,administrativ, comert,  Liceul Tehnologic Silvic Câmpeni

Buzgar Carmen – Economic,administrativ, comert, Liceul Tehnologic Silvic Câmpeni

Tontea Daniel – Economic,administrativ, comert , Liceul Tehnologic Silvic Câmpeni

Avram Rodica – Catehism, Liceul Teologic Greco–Catolic ,,Sf. Vasile cel Mare” Blaj

Rus Cristian – Studiu biblic, Liceul Teologic Greco–Catolic ,,Sf. Vasile cel Mare” Blaj

Gal Laszlo – Religie rom.cat., Liceul Teologic Romano-Catolic ”G.M.G.K.” Alba Iulia

Korom Emeric Gheorghe – Religie rom.cat., Liceul Teologic Romano-Catolic ”G.M.G.K.” Alba Iulia

Ghervan Adina  – Chimie , Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia

Brodeala Iuliana – Limba engleza, Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia

Tecar Dan – Istorie, Liceul Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș

Pustai Alina – Sociologie Liceul Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș

Bolea Nicolae     – storia Bisericii Ortodoxe Române, Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Sgubea Luminița – Religie – cultul ortodox, Şcoala Gimnazială nr.3 Cugir

Veres Mihaela   – Olimpiada de lingvistică , Şcoala Gimnazială nr.3 Cugir

Vesa Nadia – Olimpiada Națională ” Universul cunoașterii prin lectură,,    Școala Gimnazială Vidra

Calistru Iulia – Limba engleza       Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia

Toma Ioana – Limba engleza        Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia

Nagy Melinda – Lb. maghiara       Școala Gimnazială „Simion Lazăr” Lunca Mureșului

Bâlc Gianny – Matematica            Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud

Negrescu Elena Olimpiada – „Lectura ca abilitate de viață ” – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu”Alba Iulia

Negrea Iuliana   – Religie – cultul ortodox,  Şcoala Gimnazială ”Iuliu Maniu” Vinţu de Jos

Hățăgan Gabriela – Olimpiada Națională ” Universul cunoașterii prin lectură,, Şcoala Gimnazială ”Iuliu Maniu” Vinţu de Jos

Țăran Ileana – – Biologie – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

Marinescu Rodica – Olimpiada de lingvistică, secțiunea de antrenament pentru elevii claselor aV-a – aVI-a – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

Balea Elena – Socio-umane/Democrație și toleranță – Școala Gimnazială ”Nicodim Ganea” Bistra

Todea Sebastian- Socio-umane/Democrație și toleranță    Școala Gimnazială ”Nicodim Ganea” Bistra

Crișan Emilia Alexandra –   Olimpiada Națională ” Universul cunoașterii prin lectură,, Școala Gimnazială ”Nicolae Drăgan” Galda de Jos

Fufezan Sorina  – Religie – cultul ortodox, Şcoala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud

Szekely Anda     – Olimpiada „Lectura ca abilitate de viață ” – Şcoala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud

Pop Mirela – LB. engleza, Şcoala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud

Farkas Julia – Lb. maghiara, Şcoala Gimnazială ”Sebes Pál” Rimetea

Pașca Olivia – Ed.civică, Școala Gimnazială ”Singidava” Cugir

Simon Eszter – Lb. maghiara, Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu”Blaj

Giurca Cornelia – Educație tehnologică  Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiș” Alba Iulia

Beca Adriana – Olimpiada de limbă, comunicare și literatura română, Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiș” Alba Iulia

Raulea Delia – Lb. germ. Școala Gimnazială nr. 2 Sebeș

Laioș Mihaela – Olimpiada de limba, comunicare si literatura romana – minorități Școala Gimnazială nr. 2 Sebeș

Cibu Maria – Geografie  Școala Gimnazială Petrești

Botta Annemarie – Lb. germ.       Școala Gimnazială Petrești

Bădescu Lacrima – Olimpiada de limba, comunicare si literatura romana – minorități, Școala Gimnazială Petrești

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...