FOTO: CEI MAI BUNI ELEVI din Alba, premiați de Consiliul Județean pentru rezultate la ”Gala Performerilor 2015”. LISTA completă

Cei mai valoroși elevi din județul Alba, care au obținut rezultate remarcabile la olimpiadele și concursurile școlare în cursul anului școlar 2014 – 2015, au fost premiați joi de Consiliul Județean Alba, în cadrul evenimentului “Gala Performerilor 2015”.

premianti Gala Performerilor judetul Alba (33)Ceremonia s-a desfășurat la Sala Mercur Styl din Alba Iulia, iar evenimentul a fost organizat de Consiliul Județean Alba, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Alba.

Distincții au primit și profesorii îndrumători ai elevilor olimpici, pentru aportul în obţinerea de rezultate bune în învăţământ.

CITIȚI și Cei mai performanți dascăli din Alba, premiaţi de Consiliul județean la Gala Performerilor 2015

Potrivit organizatorilor, s-au acordat distincții și premii pentru recunoașterea și evidențierea performanțelor obținute de elevii și cadrele didactice de la instituțiile de învățământ din județ, la Olimpiadele Naționale Școlare desfășurate în anul școlar 2014 – 2015, performanțe care au contribuit la promovarea județului Alba, atât în țară cât și peste hotare.

Lista elevi olimpici – ETAPA INTERNAȚIONALĂ                                                 

Zaharescu Ana – locul I la Olimpiada de Neograca și Olimpiada de lingvistică, clasa X-a, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Lista elevi olimpici – ETAPA NAȚIONALĂ                                                            

Cioara Madalina – Mentiune speciala la Olimpiada de limbi romanice/Limba franceza, clasa a-XII-a, Colegiul Național ”Avram Iancu” Câmpeni

Teban Theodora – premiu special, Olimpiada de limba și literatura română, clasa a-IX-a, Colegiul Naţional ”David Prodan” Cugir

Roșca Mălina – Medalie de argint acordata de Societatea Romana de Fizica la Olimpiada Națională de Fizică și premiul I la Olimpiada de Astronomie si Astrofizica judeteana, clasa a –X-a, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Vințan Maria Eugenia – Mentiune Speciala, Olimpiada de Biologie, clasa a – XII-a, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Drăgan Vlad – Loc III, Olimpiada de Istorie, clasa a-XII-a, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Medruț Georgiana Maria – Mentiune speciala, Olimpiada de Limbi Romanice/Limba franceza, clasa XI, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Oarga Vanessa – locul II, Olimpiada de Limbi Romanice/Limba italiana, cls X, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Balauca Anastasia – Mentiune speciala, Olimpiada de Limbi Romanice/Limba italiana, cls XI, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Mureșan-Stângaciu Richard – Mentiune speciala, Olimpiada de Limbi Romanice/Limba italiana, cls XI, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Drăguș Alexandru – Mențiune + Medalie ARGINT, Olimpiada de Tehnologia Informației TIC, cls IX, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Istrate Cătălin-Flaviu – Medalie ARGINT, Olimpiada de Tehnologia Informației TIC, cls XII, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

Ghizdavu Daria Antonia – Premiul II, Olimpiada de Astronomie si Astrofizica, cls VIII, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

Moldovan Andreea – Mențiune , Olimpiada de Religie – cultul greco – catolic, cls XI, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

Voina Elena Andreea – mențiune, Olimpiada de limbă, comunicare și literatura română, cls V , Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

Isăilă Gabriela Veronica – premiu special, Olimpiada de limbi clasice – latină, cls IX, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

Puțan Silviu Dan – Mentiune speciala, Olimpiada Națională Chimie și locul I la Olimpiada de Stiinte pt Juniori județeana, cls VIII, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Mucenicu Amina – locul I – proba individuala, Olimpiada de Limba germana modernă, cls IX , Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Toma Larissa – locul II – proba individuala, Olimpiada de Limba germana modernă și locul II – proiect la Olimpiada de Limba Germană, cls X , Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Oprița Andra – locul III – proiect, Olimpiada de Limba germana modernă, cls XI, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Dobra Alexandru-Nicolae, medalie de bronz acordată de Soc. Rom. De Fizică la Olimpiada Națională de Fizică și locul I la Olimpiada judeteana de Matematica, cls VII, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Tărîţă Victor – medalie de bronz acordată de Soc. Rom. De Fizică, Olimpiada de Fizică, cls VI, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Ekart Casiana – Mentiune, Olimpiada de Limba engleza, cls XII, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Ignat Rebeca – premiu special, Olimpiada de limba și literatura română, cls XI, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

Popa Maria Andreea – premiu special, Olimpiada Nationala de limba și literatura română și locul I la Olimpiada judeteana „Lectura ca abilitate de viață „, cls XII, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

Calo Andreea Maria – premiu special, Olimpiada de limbi clasice – latină, cls IX, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

Bâlc Horea – locul I, Olimpiada de Fizică, cls IX, Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud

Schiopu Vlad Ioan – Medalie de bronz acordata de Societatea Romana de Fizica la Olimpiada de Fizica și Mentiune Speciala la Olimpiada „Stiintele Pamantului”, XII, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Argatu Ioana – Loc I, Olimpiada de Religie – cultul ortodox, X, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Borș Raluca – Premiul special, Olimpiada de Religie – cultul ortodox, XII, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Luca Marian – Loc III, Olimpiada de Religie – cultul greco – catolic, cls IX, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Crișan Maria Daniela – locul II, Olimpiada de discipline tehnologice /Industrie textila si pielarie, XII, Colegiul Tehnic Aiud

Bunea Amalia – premiu special, Olimpiada de limba și literatura română, cls X, Liceul ”Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș

Răfăilă Ioana – Mențiune, Olimpiada de Geografie, cls IX, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan”Abrud

Prața Mirela – locul I, Olimpiada de Tehnologia Informației TIC, cls XI, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan”Abrud

Mancer Antonia – locul I, Olimpiada de Muzică/Vioară, cls III, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Simion Andrei – locul I, Olimpiada de Muzică/Percuţie, cls VIII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Chiorean Mihai – Menţiune, Olimpiada de Muzică/Clarinet, cls VII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Muntean Mădălina – locul II, Olimpiada de Muzică/Canto popular, cls XII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Pop Delia – Menţiune, Olimpiada de Muzică/Flaut, cls XII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Bozeșan Adriana – Menţiune, Olimpiada de arte vizuale, arhitectură şi istoria artelor, cls XI, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Szabo Mihaly-Csongor – Mentiune, Olimpiada de Religie rom.cat., cls XI, Liceul Teologic Romano-catolic ”G.M.G.K.” Alba Iulia

Precupescu Andrei – locul I – proiect și locul III – proba individuala la Olimpiada de Limba germana modernă, XII – Liceul Teoretic „Sfantul Iosif” Alba Iulia

Ciolea Florin – Loc III, Olimpiada de religie/Vechiul Testament, cls IX, Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia

Topîrcean Ioan – Premiul special – Olimpiada de religie/Noul Testament, cls X, Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia

Popa Gheorghe– locul II, Olimpiada de limbi clasice-elină, cls XI, Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia

Ghișa Alexandru Nicolae – Medalie de bronz acordata de Societatea Romana de Fizica la Olimpiada de Fizică, cls VII, Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia

Toader Ioan Tudor – Medalie de bronz acordata de Societatea Romana de Fizica, Olimpiada de Fizică, cls VIII, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”Alba Iulia

Bozdog Ana Roxana – locul II, Olimpiada de lingvistică, secțiunea de antrenament pentru elevii claselor aV-a – aVI-a, cls V, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”Alba Iulia

Bozdog Raluca Delia – Mentiune, Olimpiada de limbă, comunicare și literatura română, cls VIII, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”Alba Iulia

Oltean Teodora – Mentiune la Olimpiada Nationala de limbă, comunicare și literatura română și locul I la Olimpiada judeteana de Biologie, cls VII, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”Alba Iulia

Haneș Anca – Mentiune speciala – Olimpiada de Limbi Romanice/Limba franceza, cls VIII, Școala Gimnazială Câmpeni

Bursuc George – locul I, Olimpiada de Limbi Romanice/Limba franceza, VII, Școala Gimnazială Câmpeni

Bel Luana Andrada – Mentiune Speciala, Medalie de argint acordata de SRF, Olimpiada Nationala de Fizica, locul II la Olimpiada de lingvistică și locul I la Olimpiada de Religie – cultul ortodox județeană, cls VII, Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir

Lista olimpici – ETAPA JUDETEANA locul I – 182 de elevi

Andraș Ștefan-Daniel – Olimpiada de Informatică-, cls XI, Colegiul Național „Avram Iancu” Câmpeni

Marc Casian-Nicolae – Olimpiada de Informatică, cls XII, Colegiul Național „Avram Iancu” Câmpeni

Sicoe Andra Flavia – Olimpiada de Limba Engleza, X, Colegiul Național „Avram Iancu” Câmpeni

Creștin Alexandru – Olimpiada de Economie, cls XI, Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

David Ana – Olimpiada de Limba Engleza, IX, Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Opriş Diana – Olimpiada de discipline tehnologice Economic,administrativ, comert, XI, Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Bucerzan Maria – Olimpiada de discipline tehnologice Economic,administrativ, comert, XI Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Tîrsînă Nicoleta – Olimpiada de discipline tehnologice Economic,administrativ, comert, cls XII, Colegiul Național „Dionisie Pop Marțian”Alba Iulia

Savin Nicolae – Olimpiada de Biologie, cls IX, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Prața Aron Diana Ioana – Olimpiada de Biologie, cls X, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Tulbure Andrei – Olimpiada de Geografie, cls XII , Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Mautino Maria – Olimpiada de Limba engleza și Olimpiada de Limbi Romanice/Limba italiana, cls X, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Bercu Vlad – Olimpiada de Limba engleza, cls X , Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Chirilă Ravara-Ana-Lisa, Olimpiada de Limba engleza, XI, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Cornea Alessandra – Olimpiada de Limba engleza, XI , Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Albani – Rochetti Armida – Olimpiada de Limbi Romanice/Limba italiana, cls XII, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Iancu Debora – Olimpiada de Matematica, cls IX, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Făgădar Ionela Cătălina – Olimpiada de Tehnologia Informației TIC, cls X, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Bîrjac Radu Alexandru – Olimpiada de lingvistică, cls XII, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Giura Dan Paul – Olimpiada de Limba engleza, XII, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Dolgae Otilia-Roxana – Olimpiada de Limbi Romanice/Limba franceza, cls X, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Zaharescu Constantin – Olimpiada de Neogreaca, IX, Colegiul Național „Horea, Cloșca si Crișan” Alba Iulia

Furca Diana Antonia – Olimpiada de Fizica, VI, Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Sevestrean Vasile Alin – Olimpiada de Fizica, cls XI, Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Todea Raul – Olimpiada de Chimie, XII, Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Voina Cătălina – Olimpiada de Cultură civică, VII, Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Costea Antonia – Olimpiada de Cultură civică, cls VII, Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Barna Cosmina – Olimpiada de Religie – cultul greco – catolic, VIII, Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Isăilă Octavian – Olimpiada de Religie – cultul greco – catolic, X, Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Oltean Mădălina – Olimpiada de Religie – cultul greco – catolic, XII, Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Megieșan Sergiu – Olimpiada de Matematica, cls X, Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Oancea Alin-Flaviu – Olimpiada de Tehnologia Informației , cls XII, Colegiul Național „Inochenție Micu Clain” Blaj

Crintea Miruna – Olimpiada de Chimie și Olimpiada de Matematica, cls XI, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Marariu Carmen – Olimpiada de Istorie, cls X, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Bumbu Iulia – Olimpiada de Geografie, IX, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Irimie Claudia – Olimpiada de Geografie, cls X, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Roman Maria – Olimpiada de Matematica, cls VI, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Tomoioagă Cristian – Olimpiada de Informatică  , cls VI, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Groza Doriana – Olimpiada „Lectura ca abilitate de viață „, cls X, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Cetean Mădălina – Olimpiada de Lb. engleza, cls XI, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Roncea Călina – Olimpiada de Lb. germană modernă, cls IX, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Moga Dragoș – Olimpiada de Lb. germană modernă, cls VII, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Bărbat Denisa – Olimpiada de Limbi Romanice /Lb. franceză, cls X, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Deac Cristina – Olimpiada de Stiinte Socio-Umane Filozofie, cls XI, Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

Jugariu Mihai – Olimpiada de Matematica, cls XII – Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

Banu Andrei – Olimpiada de Informatică, cls IX, Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

Crăciun Dan – Olimpiada de Informatică , cls X, Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

Kolumbán Pál – Olimpiada de Limba si literatura magiara materna și Olimpiada de religie/cultul reformat, cls IX,Colegiul Național „Bethlen Gábor”, Aiud

Moga Petra – Olimpiada de Limba si literatura magiara materna, cls X, Colegiul Național „Bethlen Gábor”, Aiud

Kiss Andrea – Olimpiada de Limba si literatura magiara materna, cls XI, Colegiul Național „Bethlen Gábor”, Aiud

Socaci Anita – Olimpiada de Limba si literatura magiara materna, cls XII, Colegiul Național „Bethlen Gábor”, Aiud

Petrucz Daniel – Olimpiada de religie/cultul reformat, cls VII, Colegiul Național „Bethlen Gábor”, Aiud

Ferencz Rebeka – Olimpiada de religie/cultul reformat, cls X, Colegiul Național „Bethlen Gábor”, Aiud

Szőcs Leila Anita – Olimpiada de religie/cultul reformat, cls XI, Colegiul Național „Bethlen Gábor”, Aiud

Ferencz Gizella – Olimpiada de religie/cultul reformat, cls XI, Colegiul Național „Bethlen Gábor”, Aiud

Molnar Orsolya – Olimpiada de limba, comunicare si literatura romana – minorități, cls VII, Colegiul Național „Bethlen Gábor”, Aiud

Tamaș Zsuzsa Agota – Olimpiada de limba, comunicare si literatura romana – minorități, cls VIII, Colegiul Național „Bethlen Gábor”, Aiud

Geică Cristina – Olimpiada de Istorie, cls IX, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Trif Alexandra – Olimpiada de Ştiinţe Socio/Umane/Psihologie, cls XI, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Petruse Andrei – Olimpiada de Geografie, cls XI, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Pavel Aurora – Istorie/Cultură și civilizație în România, cls XI, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Iușan Alexandru – Istorie/Cultură și civilizație în România, cls X, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Ghișoiu Radu Marcel – Istorie/Cultură și civilizație în România, cls XII, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Ion Elena Roberta – Olimpiada de Limbi Romanice/Limba franceza, cls IX, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Balea Bianca – Olimpiada de Religie – cultul ortodox, cls IX, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Ianculescu Oana – Olimpiada de Religie – cultul ortodox, cls XI, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

Ceuca George Sebastian – Olimpiada de discipline tehnologice /Electric, Electrotehnic, Electromecanic, cls XI, Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Pop Nicolae – Olimpiada de discipline tehnologice /Electric, Electrotehnic, Electromecanic, cls XII, Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Neagoe Ioan George – Olimpiada de discipline tehnologice /Electronică, Automatizari, cls XI, Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Vesa Emanuel – Olimpiada de discipline tehnologice /Electronică, Automatizari, cls XII, Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Herlea Alexandra Silvia – Olimpiada de discipline tehnologice /Fabricarea produselor din lemn, cls XII, Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domșa” Alba Iulia

Todora Oţoiu Ioan Emanuel – Olimpiada de discipline tehnologiceConstructii, instalatii si lucrari publice, cls XII, Colegiul Tehnic ”Dorin Pavel” Alba Iulia

Pop Robert Viorel – Olimpiada de discipline tehnologice/Mecanica, cls XII, Colegiul Tehnic ”Ion D. Lăzărescu” Cugir

Adam Gabriel Constantin – Olimpiada de discipline tehnologice/Mecanica, XI, Colegiul Tehnic Aiud

Mărginean Andrei Nicolae – Olimpiada de discipline tehnologice/Constructii, instalatii si lucrari publice, cls XI, Colegiul Tehnic Aiud

Mocan Mihaela – Olimpiada de Biologie, XII, Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș

Gherman Eliza Roxana – Olimpiada de discipline tehnologice/Educație tehnologică, cls VI, Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș

Corţ Andreea Maria – Olimpiada de discipline tehnologice/Educație tehnologică, cls VIII, Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș

Dig Mălina Nicoleta – Olimpiada de Chimie, cls X, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

Jurcă Ramona – Olimpiada de Ştiinţe Socio Umane/Logică, XII, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

Petaca Ionut Valentin – Olimpiada de Limba Rromani, cls IX, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

Nuța Marian Ionut – Olimpiada de Limba Rromani, XI, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

Jurj Cosmina Elena – Olimpiada Națională ” Universul cunoașterii prin lectură,, , cls VII, Liceul ”Țara Moților” Albac

Bălan Niculina – Olimpiada de Muzică /Pian, cls III, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Dăncilă Irina – Olimpiada de Muzică /Pian, cls III, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Jidveian Raul – Olimpiada de Muzică /Pian, cls III, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Scrob Noemi – Olimpiada de Muzică /Pian, cls III, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Anca Daria – Olimpiada de Muzică /Pian, cls IV, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Bordea Vasilena – Olimpiada de Muzică /Pian, cls IV, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Roba Cristian – Olimpiada de Muzică /Pian, cls IV, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Roşu Silviu – Olimpiada de Muzică /Pian, cls IV, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Lungan Gligor Vladimir – Olimpiada de Muzică /Pian, cls VI, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Morar Andreea – Olimpiada de Muzică /Pian, cls VIII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Rus Denisa – Olimpiada de Muzică /Pian, cls VIII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Ţurcaş Iulia – Olimpiada de Muzică /Pian, cls VIII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Pop Cristian Gabriel – Olimpiada de Muzică/Violoncel, cls IV, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Clamba Darius – Olimpiada de Muzică/Violoncel, cls V, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Goţa Ilinca – Olimpiada de Muzică/Violă, cls VI, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Săndulache Alexandru – Olimpiada de Muzică/Vioară, cls VII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Şuşman Bianca – Olimpiada de Muzică/Vioară, cls VIII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Tămaş Saraa – Olimpiada de Muzică/Violă, cls VIII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Gavrilă Adriana – Olimpiada de Muzică/Flaut, cls V, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Pascu Ştefana – Olimpiada de Muzică/Flaut, cls V, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Udrea Carina – Olimpiada de Muzică/Flaut, cls V, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Bogdan Bogdana – Olimpiada de Muzică/Flaut, cls VI, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Chiciudean Doriana – Olimpiada de Muzică/Flaut, cls VII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Barbu Laurenţiu – Olimpiada de Muzică/Clarinet, cls V, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Damian Francisc – Olimpiada de Muzică/Chitară, cls IV, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Sicra Estera – Olimpiada de Muzică/Chitară, cls IV, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Chindriş Bogdan – Olimpiada de Muzică/Chitară, cls VIII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Martin Ana Maria – Olimpiada de Muzică/Chitară, cls VIII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Roşu Dan – Olimpiada de Muzică/Percuţie, cls VIII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Rusu Elisabeta – Olimpiada de Muzică/Pian, cls X, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Goşa Şerban – Olimpiada de Muzică/Chitară, cls IX, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Clamba Sebastian – Olimpiada de Muzică/Flaut, cls IX, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Ţuţ Ionuţ – Olimpiada de Muzică/Clarinet, cls IX, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Iancu Tabita – Olimpiada de Muzică/Canto clasic, cls XI, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Lebu Silvia – Olimpiada de Muzică/Canto popular, cls XI, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Zidaru Eunicia – Olimpiada de arte vizuale, arhitectura si istoria artelor/Pictură , cls XI, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Gruian Natanael – Olimpiada de arte vizuale, arhitectura si istoria artelor/Ceramică , cls XI, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Iancu Florian – Olimpiada de arte vizuale, arhitectura si istoria artelor/Arhitectură, cls XI, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Cristian Andrei – Olimpiada de arte vizuale, arhitectura si istoria artelor/Pictură, cls XII – Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Poca Ecaterina – Olimpiada de arte vizuale, arhitectura si istoria artelor/Sculptură, cls XII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Bradea Anamaria – Olimpiada de arte vizuale, arhitectura si istoria artelor/Arhitectură, cls XII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Sas Anca – Olimpiada de arte vizuale, arhitectura si istoria artelor/Istoria Artei, cls XII, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

Crișan Ioan – Olimpiada de Istorie, cls VIII – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

Maier Maria Roxana – Olimpiada de discipline tehnologice/Agricultura plantelor, cls XII, Liceul Tehnologic „Ștefan Manciulea” Blaj

Oglavie Ioan Ciprian – Olimpiada de discipline tehnologice/Agricultura-cresterea animalelor, cls XI, Liceul Tehnologic Agricol „Alexandru Borza” Ciumbrud

Dobra Andrei – Olimpiada de discipline tehnologice/Educație tehnologică, cls VII, Liceul Tehnologic de Turism și Alimentație Arieșeni

Tărîtă Ioan Petru – Olimpiada de discipline tehnologice/Industrie Alimentară, cls XI, Liceul Tehnologic Sebeș

Chisbac Lidia Silvia – Olimpiada de discipline tehnologice/Industrie Alimentară, cls XII, Liceul Tehnologic Sebeș

Cioară Raul Evelin – Olimpiada de discipline tehnologice/Economic,administrativ, comert, cls XII, Liceul Tehnologic Silvic Câmpeni

Gânța Nicoleta – Olimpiada de religie/Catehism, cls X, Liceul Teologic Greco–Catolic ,,Sf. Vasile cel Mare” Blaj

Voica Daniel – Ioan – Olimpiada de religie/Studiu biblic, cls XII, Liceul Teologic Greco–Catolic ,,Sf. Vasile cel Mare” Blaj

Bakos Szabolcs – Olimpiada de religie/Religie rom.cat., cls IX, Liceul Teologic Romano-Catolic ”G.M.G.K.” Alba Iulia

Hegyeli Andras – Olimpiada de religie/Religie rom.cat., cls X, Liceul Teologic Romano-Catolic ”G.M.G.K.” Alba Iulia

Timar Jozsef – Olimpiada de religie/Religie rom.cat., cls XII, Liceul Teologic Romano-Catolic ”G.M.G.K.” Alba Iulia

Timariu Teodora Maria – Olimpiada de Chimie, IX, Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia

Baciu Irina – Olimpiada de/Limba engleza, cls IX, Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia

Horvath Lucas – Olimpiada de Limba germana, cls VIII, Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia

Leahu Darius – Olimpiada de Istorie, cls XI, Liceul Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș

Mureșan Andreea – Olimpiada de Ştiinţe Socio Umane/Sociologie, cls XI, Liceul Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș

Rujan Ionel Adelin – Olimpiada de religie/Istoria Bisericii Ortodoxe Române, cls XI, Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Lazăr Alexandru – Olimpiada de religie/Dogmatică, cls XII , Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia

Enescu Ana Maria – Olimpiada de religie – cultul ortodox, cls VIII, Şcoala Gimnazială nr.3 Cugir

Para Roxana – Olimpiada de lingvistică, cls VIII, Şcoala Gimnazială nr.3 Cugir

Haneș Paula Olimpia – Olimpiada Națională ” Universul cunoașterii prin lectură,,, cls VIII, Școala Gimnazială Vidra

Covaciu Anastasia – Olimpiada de Limba engleza, cls VII, Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia

Radu Daria – Olimpiada de Limba engleza, cls VII, Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia

Szakacs Imelda Melina – Olimpiada de limba si literatura maghiara maternă, cls V, Școala Gimnazială „Simion Lazăr” Lunca Mureșului

Bașa Laura – Olimpiada de limba si literatura maghiara maternă, cls VIII, Școala Gimnazială „Simion Lazăr” Lunca Mureșului

Muntean Filip – Olimpiada de Matematica, cls VIII, Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud

Voina Maria – Olimpiada „Lectura ca abilitate de viață „, cls VI, Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu”Alba Iulia

Negrea Casiana – Olimpiada de Religie – cultul ortodox, cls V, Şcoala Gimnazială ”Iuliu Maniu” Vinţu de Jos

Simian Cristina – Olimpiada Națională ” Universul cunoașterii prin lectură,,, cls V, Şcoala Gimnazială ”Iuliu Maniu” Vinţu de Jos

Giurgiu Costin – Olimpiada de Matematica, cls V, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

Indrei Diana Maria – Olimpiada de lingvistică, secțiunea de antrenament pentru elevii claselor aV-a – aVI-a, cls VI  – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

Râșteiu Raul Ioan – Olimpiada de Ştiinţe Socio-umană/Democrație și toleranță, cls VIII, Școala Gimnazială ”Nicodim Ganea” Bistra

Râșteiu Vasile Cristian – Olimpiada de Ştiinţe Socio-umană/Democrație și toleranță, cls VIII, Școala Gimnazială ”Nicodim Ganea” Bistra

Toda Puiuleț Emanuela – Olimpiada de Ştiinţe Socio-umană/Democrație și toleranță, cls IV, Școala Gimnazială ”Nicodim Ganea” Bistra

Nistor Andreea Diana – Olimpiada Națională ” Universul cunoașterii prin lectură,, , cls VI, Școala Gimnazială ”Nicolae Drăgan” Galda de Jos

Fălădău Ioana – Olimpiada de Religie – cultul ortodox, cls VI, Şcoala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud

Călin Lorena – Olimpiada „Lectura ca abilitate de viață „, cls VIII, Şcoala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud

Palco Daniel – Olimpiada de limba engleza, cls VIII, Şcoala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud

Nyitrai Orsolya – Olimpiada de limba şi literatura maghiara maternă, cls VII, Şcoala Gimnazială ”Sebes Pál” Rimetea

Bîte Robert – Olimpiada de Ştiinţe Socio-umană/Ed.civică, cls IV, Școala Gimnazială ”Singidava” Cugir

Puican Mădălina – Olimpiada de Ştiinţe Socio-umană/Ed.civică, cls IV, Școala Gimnazială ”Singidava” Cugir

Makkai Előd – Olimpiada de limba şi literatura maghiara maternă, cls VI, Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu”Blaj

Danciu Antonia Maria – Olimpiada de discipline tehnologice/Educație tehnologică, cls V, Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiș” Alba Iulia

Dubarcă Sorin – Olimpiada de limbă, comunicare și literatura română, cls VI, Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiș” Alba Iulia

Ailoae Emma – Olimpiada de limba germană modernă, cls VIII, Școala Gimnazială nr. 2 Sebeș

Apelt Silas – Olimpiada de limba germană modernă, cls V, Școala Gimnazială nr. 2 Sebeș

Pienaru Ema – Olimpiada de limba, comunicare si literatura romana – minorități, cls V, Școala Gimnazială nr. 2 Sebeș

Durcău Valentin  – Olimpiada de Geografie,c ls VIII, Școala Gimnazială Petrești

Lita Naomi – Olimpiada de limba germană modernă, cls VI, Școala Gimnazială Petrești

Măcinic Anamaria – Olimpiada de limba, comunicare si literatura romana – minorități, cls VI, Școala Gimnazială Petrești

Smajlovic Amelia– Olimpiada de Pregatire sportiva teoretica, cls IX, Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

Ghiulay Karina – Olimpiada de Pregatire sportiva teoretica, cls X Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

Pogan Laura Beatrice – Olimpiada de Pregatire sportiva teoretica, cls XI, Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

Alexandra MATEȘ

Email: ale_mates@yahoo.com
Tel: 0722.661.325

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...