FOTO: Albaiulianul Mihai Beldie – victorie în grupa Diesel și locul 3 al clasei H3, la a V-a etapa a Campionatului Național de Viteză în Coastă Dunlop 2014 de la Teliu

Sfarlea Ioana Raluca

Mihai Beldie - Trofeul Teliu 2014 - 85La sfârșitul săptămânii trecute, la Teliu, s-a desfășurat cea de-a V-a etapă a Campionatului Național de Viteză în Coastă Dunlop 2014 – una dintre cele mai spectaculoase etape ale competiției, ecarturile foarte mici între participanți făcând deliciul publicului. La volanul unui BMW 120d, albaiulianul Mihai Beldie a reușit o victorie clară a grupei Diesel și un binemeritat loc 3 al clasei H3.

Pentru mine a fost o etapă de revenire în luptă la vârful clasamentului H3 fapt ce îmi dă încredere pentru finalul sezonului competițional. Totul a mers perfect, Fumi într-o formă foarte bună, toată echipa mea a fost prezentă pentru a mă susține și a-mi oferi tot suportul. De departe a fost una dintre cele mai disputate etape la care am participat în ultima perioadă, clasamentul fiind stabilit de ecarturi infime. O victorie în grupa automobilelor Diesel îmi consolidează poziția de lider al clasamentului iar obiectivul este ca finalul sezonului să îmi aducă și titlul grupei”, a declarat Mihai Aurel Beldie după etapa de la Teliu.

Următoarea etapă se va desfășura în perioada 30-31 August la Alba Iulia – pe traseul de la Straj unde județul Alba va fi reprezentat de Mihai, care se luptă pentru a aduce titlul de Campion Național la Alba Iulia.

[nggallery id=2173]

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]