Flamura Roşie Rădeşti s-a distanţat…
*Seria 1: CIL Blaj – Progresul Fărău 3-1, Avântul Sâncel – AS Pănade 2-2, Lendület Petrisat – Langentahl Valea Lungă 1-4, Partizanii Sânmiclăuş – Viitorul Biia 1-0, AS Cetatea – AS Crăciunelu 3-0 (oaspeţii excluşi), Viitorul II Sântimbru şi Spicul Bucerdea – au stat.
În clasament: 1. AS PĂNADE 40 (74-23), 2. CIL Blaj 40 (54-13), 3. Viitorul Biia 38 (70-26), 4. AS Cetatea 31 (46-36), 5. Viitorul II Sântimbru 28 (43-39).
Etapa viitoare (sâmbătă, 23 aprilie, ora 16.00): Viitorul Biia – Avântul Sâncel, Progresul Fărău – Viitorul II Sântimbru, AS Pănade – AS Cetatea, Langentahl Valea Lungă – CIL Blaj, Spicul Bucerdea, Lendület Petrisat şi Partizanii Sânmiclăuş – stau.
*Seria a 2-a: Flamura Roşie Rădeşti – Andreas Alba Iulia 6-1, Voinţa Beldiu – Iezerul Ighiel 4-1, Del Dodo Alba Iulia – Olimpic Berghin 1-1, Sportul Livezile – Fortuna Lunca Mureşului 2-0, Mureşul Gâmbaş – Inter Ciugud 4-0, Şoimii Ciumbrud – FC Lopadea Nouă 3-0 (oaspeţii excluşi), Decebal Cricău – a stat.
În clasament: 1. FLAMURA ROŞIE RĂDEŞTI 49 (77-10), 2. Inter Ciugud 45 (57-22), 3. Andreas Alba Iulia 34 (49-34), 4. Decebal Cricău 29 (43-29), 5. Iezerul Ighiel 26 (26-30).
Etapa viitoare (sâmbătă, 23 aprilie, ora 16.00): Fortuna Lunca Mureşului – Şoimii Ciumbrud, Decebal Cricău – Sportul Livezile, Iezerul Ighiel – Del Dodo Alba Iulia, Inter Ciugud – Flamura Roşie Rădeşti, Andreas Alba Iulia – Voinţa Beldiu, Olimpic Berghin şi Mureşul Gâmbaş – stau.
*Seria a 3-a: AS Pianu – Energy Cetatea Câlnic 1-3, Sportul Sebeş – Orient Blandiana 12-0, AS Balomir Şibot – Colorado Şpring 2-1, Viitorul Tărtăria – Energia Săsciori 0-3, Hidromecanica Şugag – Mureşul Săliştea 4-0, Sportul Pianu – Mureşul Vinţu de Jos 0-2, Independenţa Cut – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 45 (74-3), 2. Mureşul Vinţu 44 (49-11), 3. Colorado Şpring 38 (63-20), 4. Energy Câlnic 36 (43-33).
Etapa viitoare (sâmbătă, 23 aprilie, ora 16.00): Colorado Şpring – Sportul Pianu, Mureşul Săliştea – Sportul Sebeş, Energy Câlnic – Viitorul Tărtăria, Mureşul Vinţu de Jos – Hidromecanica Şugag, Orient Blandiana – Independenţa Cut, Energia Săsciori – AS Balomir Şibot, AS Pianu – stă.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
Eliminare din Cupa României în urma unei înfrângeri la limită pentru LPS Sebeș U17 LPS „Florin Fleșeriu” Sebeș U17, echipă pregătită de Doru Oancea, a părăsit cu capul sus Cupa României la fotbal. În meciul eliminatoriu din sferturile de finală ale competiției, găzduit de Baza Sportivă „Pielarul”, LPS Sebeș U17 a fost învinsă la limită […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Obiceiuri, tradiții și superstiții de Buna Vestire: Zi aducătoare de veste minunată în care oamenii nu au voie să se certe. Credincioșii au dezlegare la pește
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
26 Martie: Domnitorul Carol I a fost proclamat primul rege al României. ,,Regele de Oțel’’ care a transformat țara într-un regat independent
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
24 martie: Ziua mondială de luptă împotriva tuberculozei
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
25 martie: Ziua naţională a pădurilor: De la dezastre naturale la defrișări, aceste importante resurse au nevoie de ajutorul nostru
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
26 Martie: Ziua internațională a luptei împotriva epilepsiei
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
25 martie: Ziua Poliției Române, sărbătorită de Bunavestire. De la Agie, la Miliţie şi Poliţie