Etapa nebună la debut

Redactia Ziarului Unirea

lChindia Târgovişte – Gloria Bistriţa 1-1 (1-1): I. Radu (25)/ Predescu (13). Silvăşan (Gloria) a fost eliminat în minutul 90+1; lLuceafărul Oradea – Mureşul Deva 0-1 (0-1): Dragu (33). Lupuţ (Luceafărul) a ratat un penalty în minutul 6. Miheţ (Mureşul) a fost eliminat în minutul 79; lFC Maramureş Baia Mare – FC Argeş 2-3 (1-1): portarul A. Bota (52, penalty), Gego (20)/ Wallace (5), Năstăsie (31), R. Cârstea (90+2); lUTA Arad – Juventus Bucureşti 0-0; lGaz Metan CFR Severin – Arieşul Turda 2-0 (1-0): Olah (43, ex albaiulianul), Moutinho (75); lFC UNIREA ALBA IULIA – CSM Rm Vâlcea 2-0 (2-0): N. Stanciu (25), Pleniceanu (38). Pascal (FC Unirea) a fost eliminat în minutul 84; lFC Timişoara – FC Bihor 2-0 (1-0): Scutaru (23), Axente (56). Duel între trei foşti unirişti, Fl. Ilie, Zăgrean şi Selagea; lCSM Slatina – Alro Slatina 2-1 (1-0): Dragalina (2, 78)/ Stoianof (89).
Etapa a 2-a (sâmbătă 27 august, ora 11.00): Mureşul Deva – Chindia Târgovişte, FC Argeş – Luceafărul Oradea, Juventus Bucureşti – FC Maramureş Baia Mare, Arieşul Turda – UTA Arad, CSM Rm Vâlcea – Gaz Metan CFR Severin, FC Bihor – FC UNIREA ALBA IULIA, Alro Slatina – FC Timişoara, Gloria Bistriţa – CSM Slatina.

CSO Voluntari este noua campioană a României la volei feminin, titlu adjudecat în „Alba Blaj” Arena, după a 3-a victorie din tot atâtea dueluri în finala Diviziei A1. Dezamăgire pentru „mândria Albei”, care nu a reușit să oprească sărbătoarea formației din Voluntari, care a cucerit laurii în mimimum de partide. Nu a fost nici măcar […]