Cupa de Fotbal Ambient aduce la start 8 oraşe

Redactia Ziarului Unirea

A doua ediţie a Cupei de Fotbal Ambient are loc în acest sfârşit de săptămână în 8 oraşe în care respectiva societate îşi desfăşoară activitatea. Cupa de fotbal Ambient este o întrecere sportivă destinată clienţilor şi partenerilor Ambient şi un bun prilej de a întâlni prieteni vechi şi noi, amatori de mişcare şi parteneri de business pe termen lung. „Încercăm să aducem laolaltă mediul de afaceri în care activăm, să evidenţiem valorile companiei precum spiritul de competiţie şi fair-play-ul, clădind relaţii durabile cu membrii comunităţilor din care facem parte”, a spus Dan Fechete, manager Punct de lucru Ambient Alba. La Alba Iulia, meciurile se vor juca sâmbătă, 22 octombrie începând cu ora 9.00, la Baza Sportivă a Şcolii Generale din cadrul Colegiului Tehnic „Apulum”. (H.D.M.)

Metalurgistul Cugir – Industria Galda 2-2 (0-1), în derby „de Alba” | „Lanterna roșie”, remiză dar și retrogradare matematică

Metalurgistul Cugir remizează în derby „de Alba” cu Industria Galda de Jos, scor 2-2 (0-1), după o confruntare spectaculoasă în care vizitatorii au condus la pauză, „roș-albaștrii” au întors scorul, dar Frențiu, în prelungiri (90+3) a restabilit egalitatea. O remiză venită după 6 înfrângeri la rând pentru ultima clasată, una cu gust amar, întrucât la […]