CS Volei Alba Blaj atacă promovarea
La Blaj, în sala CSŞ din Parcul „Avram Iancu” se va disputa în zilele de 27 şi 28 septembrie un turneu amical de volei feminin, la care vor participa CSM Sibiu, CSU Medicina CSŞ Tg. Mureş (ambele din Divizia A1), CET Govora BNMB Rm Vâlcea şi CS Volei Alba Blaj, conjudeţenele urmând să debuteze pe 1 octombrie, în noua stagiune, cu CSM Codlea (meci în Divizia A2, Seria Vest), cu obiectiv ferm atacarea promovării în elită.
Lotul CS Volei Alba Blaj (antrenor Alexandru Man) are componenţa: lValentina Rusu (28 de ani, centru; 1,85 metri înălţime). A mai evoluat la CSU Medicina Târgu-Mureş, Penicilina Iaşi, Ştiinţa Bacău şi SCM U Craiova; lAlina Covrig (26 ani, centru sau extremă; 1,85 înălţime). Unic Piatra Neamţ şi Pro Volei Botoşani; lOana Duţă (23 ani, libero; 1,60 înălţime). Rapid Bucureşti, Ştiinţa Bacău, Universitatea Cluj, Pro Volei Botoşani; lRoxana Lupu (28 ani, centru, universal sau coordonatoare; 1,89 înălţime). Ştiinţa Bacău, Universitatea Cluj, Pro Volei Botoşani; lAlexandra Ciontoş (24 ani, extremă; 1,79 înălţime). Universitatea Cluj; lMelinda Dobeş (23 ani, centru; 1,82 înălţime). Universitatea Cluj; lAndreea Niţulescu (24 ani, coordonatoare; 1,80 înălţime, lot naţional). Ştiinţa Bacău; lLaura Mastahac (31 ani, secund sau libero; 1,76 înălţime), Unic Piatra Neamţ şi Pro Volei Botoşani; Andra Resiga (CSŞ Deva), Sorina Mocanu (CSŞ Deva), Alexandra Biriş, Ioana Vodă (ambele de la CSŞ Topliţa) şi Ramona Rus (CSŞ Blaj) ultimele cinci încă junioare. (H.D.M.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)