Clubul Copiilor Cugir a câştigat la Hunedoara

Redactia Ziarului Unirea

Municipiul Hunedoara a găzduit recent un concurs regional de karting, unde s-au prezentat la stat echipele Cluburilor Copiilor din Hunedoara, Petroşani, Deva, Orăştie, Craiova, Orşova şi Cugir. Marele Premiu al Hunedoarei a fost câştigat de echipa Clubului Copiilor Cugir, antrenată de maistru instructor Iulius Urieşiu (telefon 0724/ 956674). Rezultatele obţinute la individual au fost: lclasa Hoinar (50 cmc), categoria 10-12 ani: Mihai Simedru – locul întâi; categoria 13-15 ani: Alexandru Barbu – locul întâi, Robert Blăguţă – locul doi; categoria peste 16 ani: Cosmin Paştiu – locul doi, Bogdan Blăguţă – menţiune; lclasa 60 cmc: Mihai Simedru – locul întâi, Alexandru Ferchian şi Tudor Ţigănila – menţiuni; lclasa 80 cmc: Robert Blăguţă – locul trei. (H.D.M.)

Calificare în semifinalele Diviziei A1 pentru Volei Alba Blaj Volei Alba Blaj a câștigat seria cu Dinamo București în minimum de meciuri și s-a calificat în semifinalele Diviziei A1 la volei feminin. După 3-1, la Blaj, campioana în exercițiu s-a impus cu 3-0 (28-26, 25-21, 25-21) în disputa din Capitală cu Dinamo. În primul parțial, […]