Campionatele Naţionale de juniori la şah

Redactia Ziarului Unirea

Găzduite de staţiunea vâlceană Călimăneşti-Căciulata, campionatele naţionale de juniori la şah au continuat cu probele de dezlegări de probleme, şah rapid şi blitz, tinerii şahişti din judeţul Alba reuşind alte clasări fruntaşe. După cucerirea aurului în proba de şah clasic, albaiulianul Mihnea Costachi a obţinut o nouă medalie, bronz în proba de şah rapid, ratând însă podiumul în proba de blitz. La categoria băieţi sub 14 ani juniorul teiuşan Adrian Sechereş a obţinut o medalie de bronz în proba de şah rapid şi un loc 6 în proba de dezlegări. Foarte aproape de podiumul naţional s-a clasat şi albaiulianul David Cordea clasat pe locul 4 în proba de blitz la categoria băieţi sub 16 ani. (H.D.M.)

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena, în 18-21 aprilie Echipa de volei feminin gimnaziu a Colegiului Național „Inochentie Micu Clain” Blaj a câștigat turneul final de la Brăila și a devenit, pentru al doilea […]