PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Atletul Călin Gorcea (CSŞ Blaj) la Balcaniadă

Redactia Ziarului Unirea

AUR - Alegeri Locale 2024

Atletul Călin Gorcea (CSŞ Blaj, antrenor Cristina Man) a fost convocat la lotul naţional, deşi este doar junior 2 primul an, şi va reprezenta România la Campionatul Balcanic de juniori 1 Eskisehir (Turcia) în week-end, în proba de ştafetă 4X400 metri. De asemenea, juniorii 3 de la CSŞ Blaj intră în competiţie în aceste zile în cadrul Campionatelor Naţionale de Juniori 3 Bucureşti (Alin Oancea 1500 metri obstacole, Nicoleta Gânţa şi Boitor Gyorgy 1500 m şi 3000 m). (H.D.M.)

FOTO-VIDEO: CSM Unirea Alba Iulia, performanță extraordinară: calificare în semifinale la Under 19! „Alb-negrii” au eliminat CSM Reșița, campioana de anul trecut

CSM Unirea Alba Iulia a reușit o performanță extraordinară: calificarea în semifinalele Campionatului Under 19! În sferturile de finală, pe terenul 2 al Stadionului „Cetate”, uniriștii au învins, scor 1-0 (0-0), pe CSM Reșița, campioana de anul trecut (3-0 în finală cu Kinder Constanța). Unicul gol a fost marcat în minutul 79 de D. Nistor, […]