A 7-a ediţie a Cupei Crăciunului la Winner’s Club Ţălnar
În această perioadă la baza sportivă „Winner’s Club Ţălnar” se desfăşoară cea de-a 7 ediţie a Cupei Crăciunului, în 2011 principalul susţinător al întrecerii fiind Bergenbier. Printre sponsori mai amintim Pepsi, Mobistar, Primăria Alba Iulia, Cafe Chic, Radu Production şi numeroşi parteneri media cu pasiune pentru fotbal care din lipsa activităţilor sportive la nivelul judeţului Alba îşi îndreaptă toată atenţia către această întrecere „foarte tare” şi de fiecare dată încărcată cu multe surprize.
La start s-au înscris 20 de echipe împărţite în 4 grupe de câte 5 formaţii, iar în faza optimilor de finală se vor califica primele 4 clasate din fiecare grupă. Atractivul turneu se va încheia joi, 22 decembrie seara, când după terminarea festivităţii de premiere (la ora 21.30) organizatorul acestei competiţii va oferi tuturor echipelor participante o masă bogată (cina porcului). Amintim printre echipele participante şi finalistele de anul trecut, Lin & Ema şi RMC 24 dar şi alte teamuri foarte bune cu pretenţii la câştigarea trofeului cum ar fi Ampoi Team, Red Sox, Gruppo Arnsberg, Dumbrava Team, Baum Games. Meciurile se desfăşoară în fiecare zi începând cu ora 19.00, iar în weekend începând cu ora 16.00 la sediul bazei sportive Winner’s Club Ţălnar. „Mulţumesc tuturor partenerilor, în special Bergenbier, colaboratorilor, clienţilor şi iubitorilor de sport din judeţul Alba şi cu această ocazie le urez «Sărbători fericite»”, a declarat George Ţălnar. (H.D.M.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)