24-26 mai 2024: Cupa ”Nicușor Marcu”, ediția 2024 – Defy The Limits, la Alba Iulia. Speakeri români și străini, shop propriu, parteneri și meet the pro
24-26 mai 2024: Cupa ”Nicușor Marcu”, ediția 2024 – Defy The Limits, la Alba Iulia. Speakeri români și străini, shop propriu, parteneri și meet the pro
În perioada 24-26 mai 2024, la Sala de Sport „Nicușor Marcu” a Liceului cu Program Sportiv Alba Iulia, dar și la Sala de Sport a Universității „1 Decembrie 1918”, va avea loc cea de-a treia ediție a Cupei Nicușor Marcu, un eveniment care sărbătorește baschetul și onorează memoria unui antrenor remarcabil.
”Cu drag și pasiune, vă aducem vestea noii ediții a Cupei ”Nicușor Marcu”, ediția 2024 – Defy The Limits!
Citește și: VINERI: „Alba Iulia Stand – Up Poetry”, show de poezie tânără, pe esplanada Muzeului Național al Unirii. 14 dintre cei mai talentați tineri poeţi români, prezenți în Cetatea Alba Carolina
p
Evenimentul va avea loc între 24 – 26 mai 2024, desfășurându-se atât la Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia, cât și într-o nouă locație, Sala de Sport a Universității „1 Decembrie 1918”.
Suntem plini de surprize, cu speakeri români și străini, shop propriu, parteneri și meet the pro – regândit și multe altele.
Echipele sunt pregătite să demonstreze că pot redefini limitele și să-și testeze abilitățile pe terenul de joc. Sloganul nostru este „Defy the Limits” sau „Can You Defy the Limits?” – și suntem determinați să aflăm răspunsul!
Alătură-te nouă pentru o atmosferă plină de provocări și determinare”, se arată în descrierea evenimentului.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)