Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l14.00: Fotbal, OŢELUL GALAŢI – VICTORIA BRĂNEŞTI, la GSP TV.
l16.30: Fotbal, Liga a 2-a, CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – SĂGEATA NĂVODARI, la Dolce Sport.
l16.30: Hochei, Challenge Cup, ROMÂNIA – CROAŢIA, la GSP TV.
l16.30: Hochei, Cupa Germaniei, ELVEŢIA – SLOVACIA; 20.15, GERMANIA – CANADA, la Sport 1.
l18.00: Handbal masculin, HC ODORHEI – BUCOVINA SUCEAVA, la Digi Sport.
l20.30: Fotbal, FC VASLUI – ASTRA PLOIEŞTI, la Digi Sport.
l22.15: Fotbal, Portugalia, NACIONAL – MARITIMO, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l11.00: Schi alpin, CM la Levi, feminin, slalom, manşa întâi; 14.00, manşa a 2-a, la Eurosport.
l11.00: Volei masculin, STEAUA – TOMIS CONSTANŢA, la Digi Sport.
l14.00: Fotbal, „U” CLUJ – PANDURII TG JIU, la GSP TV.
l14.00: Volei feminin, DINAMO – TOMIS CONSTANŢA, la Digi Sport.
l14.45: Fotbal, Anglia, ASTON VILLA – MANCHESTER UNITED, la Digi Sport.
l14.55: Automobilism, Formula 1, MP al oraşului Abu Dhabi, calificări, la TVR 1.
l15.00: Tenis, Liga Campionilor la Paris, semifinale, la Sport.ro.
l16.30: Rugby, meci test, ANGLIA – AUSTRALIA, la Sport 1.
l16.30: Rugby, ŢARA GALILOR – AFRICA DE SUD, la Dolce Sport.
l17.00: Fotbal, UNIREA URZICENI – PANDURII TG JIU, la Digi Sport.
l17.00: Fotbal, Anglia, MANCHESTER CITY – BIRMINGHAM, la Digi Sport Plus.
l18.00: Baschet masculin, CSM ORADEA – ENERGIA ROVINARI, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, FC BRAŞOV – SPORTUL STUDENŢESC, la GSP TV.
l19.00: Fotbal, Italia, FIORENTINA – CESENA, la Digi Sport.
l20.00: Rugby, baraj CM 2011, URUGUAY – ROMÂNIA, la GSP TV.
l20.00: Fotbal, Franţa, MARSEILLE – LENS, la Digi Sport Plus.
l20.45: Fotbal, Olanda, PSV EINDHOVEN – EXCELSIOR, la Sport 1.
l21.45: Fotbal, Italia, JUVENTUS TORINO – AS ROMA, la Digi Sport.
l22.00: Fotbal, Belgia, BEERSCHOT – STANDARD LIEGE, la Sport Klub.
l23.00: Fotbal, Spania, CF BARCELONA – VILLARREAL, la Digi Sport Plus.
l23.15: Fotbal, Portugalia, ACADEMICA – SPORTING LISABONA, la Dolce Sport.
l23.45: Box profesionist,  HAYE – HARRISON, meci pentru titlul mondial la categoria grea, la Pro TV.
Duminică
l11.00: Schi alpin, CM la Levi, masculin, slalom, manşa întâi; 14.00, manşa a 2-a, la Eurosport.
l12.00: Fotbal, Liga a 2-a, VIITORUL CONSTANŢA – CONCORDIA CHIAJNA, la Dolce Sport.
l13.30: Fotbal, Italia, LAZIO – NAPOLI; 16.00, SAMPDORIA – VERONA, la Digi Sport Plus.
l14.00: Fotbal, FCM TG MUREŞ – RAPID, la Digi Sport.
l14.55: Automobilism, Formula 1, MP al oraşului Abu Dhabi, cursa, la TVR 1.
l16.00: Fotbal, Anglia, EVERTON – ARSENAL, la Digi Sport.
l16.00: Tenis, Liga Campionilor la Paris, finala, la Sport.ro.
l17.00: Fotbal, STEAUA – GAZ METAN MEDIAŞ, la Antena 1.
l18.00: Handbal feminin, Liga Campionilor, OLTCHIM RM VÂLCEA – RANDERS, la Sport.ro.
l18.00: Fotbal, Anglia, CHELSEA – SUNDERLAND, la Digi Sport Plus.
l18.00: Baschet masculin, CSU SIBIU – ELBA TIMIŞOARA, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Belgia, GENT – ANDERLECHT, la Sport Klub.
l19.45: Fotbal, DINAMO – UNIVERSITATEA CRAIOVA, la Digi Sport Plus.
l20.00: Fotbal, Spania, GIJON – REAL MADRID, la Digi Sport Plus.
l20.15: Fotbal, Portugalia, BENFICA LISABONA – NAVAL, la Dolce Sport.
l21.00: Fotbal, Brazilia, VASCO DA GAMA – SAO PAULO; 23.30, FLUMINENSE – GOIAS, la Sport Klub.
l21.45: Fotbal, Italia, INTER MILANO – AC MILAN, la Digi Sport.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

ADEZIUNE PLUS ALBA

Te-ar putea interesa și:

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO, LIVE-TEXT: CSO Cugir – CS Hunedoara 0-1 (0-1)! Uriașă surpriză, „roș-albaștrii” s-au împiedicat sub Drăgana!

Uriașă surpriză sub Drăgana, un eșec cugirean tocmai într-un moment în care se visa la fotoliul de lider, după 4… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

1 comentariu

adi.c 12 noiembrie 2010 at 9:34

Sorry, am gresit ora: astazi, cu incepere de la ora 14.00 vom transmite in format LIVE-TEXT pe http://www.sportulsalajean.ro rezumatul pardidei dintre Unirea Alba Iulia si FC Silvania, din cadrul Seriei Vest a Ligii a II-a

Comentariile sunt oprite