În al doilea meci al turneului Cupa Blajului, găzduit în Sala „Timotei  Cipariu”, Volei Alba Blaj a învins astăzi pe Unic Piatra Neamţ, cu scorul 3-1 (23-25, 25-16,25-17,25-14). Partida a făcut parte din programul patrulaterului de pregătire ce se desfăşoară în „Mica Romă” în acest weekend, la start aflându-se 4 echipe din elita voleiului autohton.

Duminică dumineaţa se dispută ultimele două jocuri, decisive pentru stabilirea clasamentului final, proba adevărului fiind de la ora 11.00, între echipa lui Branko Gajic, Volei Alba Blaj şi campioana Ştiinţa Bacău.

Dar iată rezultatele: *Vineri, 6 septembrie, C.S.Volei Alba-Blaj – C.S. « U » Medicina C.S.S.Tîrgu Mureș 3-0

C.S.Știința Bacău – V.C.Unic L.P.S.Piatra Neamț 3-0

*Sâmbătă, 7 septembrie: C.S.Știința Bacău  – C.S. « U » Medicina C.S.S.Tîrgu Mureș 3-0 (25-12, 25-10,26-24)

C.S.Volei Alba-Blaj – V.C.Unic L.P.S. Piatra Neamț 3-1.

*Duminică, 8 septembrie, ora 9.00   C.S. «U» Medicina C.S.S.Tîrgu Mureș – V.C.Unic L.P.S.Piatra Neamț

11.00  C.S.Stiința Bacău – C.S.Volei Alba-Blaj, în fapt adevărata finală pentru câştigarea trofeului.

*Duminică seara, în parcul “Avram Iancu” – spectacol şi prezentarea lotului

Duminică seara, începând cu ora 18.00, în Parcul “Avram Iancu” din Blaj va avea loc prezentarea oficială a echipei Volei Alba Blaj, în cadrul unui spectacol de sunet şi lumini.

Foto Dragoş BASARABA, Blaj

[nggallery id=211]

Metalurgistul Cugir – Industria Galda 2-2 (0-1), în derby „de Alba” | „Lanterna roșie”, remiză dar și retrogradare matematică

Metalurgistul Cugir remizează în derby „de Alba” cu Industria Galda de Jos, scor 2-2 (0-1), după o confruntare spectaculoasă în care vizitatorii au condus la pauză, „roș-albaștrii” au întors scorul, dar Frențiu, în prelungiri (90+2) a restabilit egalitatea. O remiză venită după 6 înfrângeri la rând pentru ultima clasată, una cu gust amar, întrucât la […]