VIDEO. Luptătorul albaiulian Adrian Cibu, la a noua victorie ca profesionist, după ce l-a învins pe bistrițeanul Emil Sângeorzan

Luptătorul albaiulian Adrian Cibu a ajuns la a noua victorie ca profesionist, după ce l-a învins, sâmbătă, în gala AYO2 Baia Mare, pe bistrițeanul Emil Sângeorzan.

Cibu Adrian a câștigat meciul de la Baia Mare, la puncte, decizia fiind în unanimitate. În prima repriză, bistrițeanul a fost numărat după o lovitură primită în figură.

Astfel, Adrian Cibu, sportiv pregătit de maestrul Laczko Levente la Centrul de Arte Marțiale Tengu din Cluj-Napoca, are în palmares, ca profesionist, nouă victorii și patru înfrângeri.

”VICTORIE ADRIAN CIBU!!!
Dupa ce a reusit in knockdown in prima repriza CIBU a controlat distanta si a castigat clar lupta!
Va multimim tuturor pentru sustinere, multumim NTT DATA Romania , Armura – Pentru luptătorul din tine si organizatorilor Ayo Gym pentru invitatie.
OSU!” a scris Centrul de Arte Marțiale Tengu, pe Facebook, după meci.