Unirea Dej – Performanța Ighiu 3-2 (3-1) | Test util pentru echipa lui Mihai Manea

Cu șase victorii consecutive la activ, Performanța Ighiu a pierdut astăzi partida de verificare disputată în deplasare la Dej, cu Unirea, care a câștigat cu scorul de 3-2 (3-1), după o partidă spectaculoasă.

Gazdele au condus cu 2-0, dublă Sakou, iar Potopea a redus diferența în minutul 20. Ferhaoui a majorat diferența, transformând un penalty, dejanii conducând la pauză cu 3-1. Cl. Oara a punctat în minutul 55, iar apoi elevii lui Mihai Manea s-au jucat cu ocaziile.

Performanța: Zăvoi – Trăistar, Potopea, Iclănzan, Medeșan – Ludwig, Unguru– Fetița, Istrate, Tineiu – Seiwerth, în prima repriză, iar după pauză: V. Ignat, Iclănzan, Oiță, Potopea, Cl. Marcu – Bucur, Joldeș, Tineiu, Istrate, Unguru, Cl. Oara, Olălău (Industria Galda); Circov, M. Cristea,, Ad. Mărginean – accidentați; nu au jucat Zsigmond, Petruse, Cordoș, Muscel.  Antrenori Mihai Manea, Raul Oargă și Petre Clep.

Ighienii mai au prevăzute dispute externe cu “U” Cluj (miercuri, 16 august) şi Hermannstadt II (sâmbătă, 19 august) – locul se va stabili în funcţie de ţintarul primei runde.

Înotătorii LPS Alba Iulia la Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori: Andrea Zsebe – 3 medalii de argint, ștafetele combinate – două medalii de bronz La Campionatul Național de seniori, tineret și juniori, înotătorii de la LPS Alba Iulia au reușit rezultate de apreciat, fiind adjudecate 5 medalii, toate în probele juniorilor II. Astfel, […]