„U” NTT-Data Cluj – Volei Alba Blaj 0-3 | Echipa din „Mica Romă”, a 5-a victorie consecutivă

Volei Alba Blaj nu a avut nicio emoție în a câștiga în Sala „Horea Demian” meciul cu „U”-NTT Data Cluj, contând pentru etapa a 5-a a Diviziei A1 la volei feminin.

Vicecampioana României s-a impus în minumim de seturi, scor 3-0 (25-17, 25-11, 25-11) și are 6 succese din tot atâtea jocuri în acest sezon (5 în campionat, plus Supercupa României). Etapa viitoare formația din „Mica Romă” evoluează în Sala „Timotei Cipariu” cu CSO Voluntari. Partida a durat 65 de minute, cele mai multe puncte fiind reușite de Olga Strantzali – 12. Demn de remarcat este faptul că toate echipierele Blajului, cu excepția celor doi libero, au punctat în acest joc.

Volei Alba Blaj: Slađana Mirković – 3 puncte – Gergana Dimitrova – 9, Nađa Ninković – 7,  Sorina Miclăuș –4, Victoriia Russu – 9, Daiana Roman – două puncte, Andreea Ispas – libero; au mai intrat Olga Strantzali – 12, Jovana Kocić – 5, Ștefania Cheluță – 3,  Iarina Axinte – un punct, Andra Artin – 3, Jovana Cirković – un punct, Milica Ivković – libero (Noemi Moldovan).