Rezultatele din etapa a III-a, grupa A şi B a Campionatului Munţilor Apuseni. Contestaţie înregistrată la Bistra

Dragoş Suciu

ApuseniEdiţia a IV-a a Campionatului Munţilor Apuseni – fotbal pe teren redus pentru zona rurală – competiţie organizată de AJF Alba în parteneriat cu Consiliul Judeţean Alba, proiect de dezvoltare a fotbalului de bază medaliat cu argint de UEFA a continuat duminică cu etapa a 3-a, desfăşurată la Horea şi Bistra. În această etapă au jucat echipele grupele A şi B, care sunt formate din 5 echipe. La meciul de la Bistra, Sălciua a contestat dreptul de joc al unui senior din echipa Sohodolului. Meciurile din etapa următoare se vor desfăşura în data de 4 august.

Meciurile din grupa A s-au desfăşurat la Horea şi au consemnat următoarele rezultate:

ora: 09.00 Horea 8 – 1 Albac (Copii)

ora: 10.00 Horea 0 – 4 Albac

ora: 11.00 Vidra 0 – 9 Poiana Vadului (Copii)

ora: 12.00 Vidra 2 – 5 Poiana Vadului

Ciuruleasa a stat

Meciurile din grupa B s-au desfăşurat la Bistra şi au consemnat următoarele rezultate:

ora: 18,00 Sohodol 0 – 2 Sălciua (Copii)

ora: 19,00 Sohodol 6 -3 Sălciua (s-a depus contestaţie)

ora: 20,00 Vadu Moților 2 -0 Mogoș (Copii)

ora: 21,00 Vadu Moților 2 – 3 Mogoș

Roșia Montană a stat

La seniori, în grupa A conduce Poiana Vadului cu 9 puncte, grupa B, Sohodol – 9 puncte, grupa C, Arieşeni – 4 puncte, grupa D, Bistra – 6 puncte.

La copii, grupa A este condusă de Poiana Vadului – 6 puncte, grupa B, Sălciua – 6 puncte, grupa C, Avram Iancu – 6 puncte, grupa D, Bistra – 6 puncte.

LPS Sebeș, eliminată în sferturile de finală la Under 17, după 2-6 cu SCM Zalău!

LPS Sebeș a fost eliminată în sferturile de finală ale Campionatului Under 17, după eșecul drastic din deplasare cu SCM Zalău, scor 2-6 (0-3). Vizitatorii conduși de Doru Oancea au fost copleșiți de miza jocului eliminatoriu. emoțiile și-au spus din plin cuvântul și după un sfert de oră gazdele aveau avantaj de 3 goluri. Zarurile […]