Ziarul Unirea

Remiză în derbyul de la Biia, Sportul Sebeş a primit gol

Seria 1: Partizanii Sânmiclăuş – CIL Blaj 0-5, Avântul Sâncel – Lendület Petrisat 3-3, AS Cetatea Cetatea de Baltă – Langentahl Valea Lungă 4-3, Spicul Bucerdea – Progresul Fărău 3-3, AS Pănade – Viitorul Biia 1-1, Viitorul II Sântimbru şi AS Crăciunelu de Jos – au stat.
În clasament: 1. AS PĂNADE 28 (51-6), 2. Viitorul Biia 26 (49-16), 3. Progresul Fărău 20 (39-19), 4. CIL Blaj 19 (27-10), 5. AS Cetatea 19 (28-27).
Etapa a 12-a (sâmbătă 13 noiembrie şi duminică 14 noiembrie): Progresul Fărău – AS Crăciunelu de Jos, Langentahl Valea Lungă – Spicul Bucerdea, Lendület Petrisat – AS Cetatea, CIL Blaj –  Avântul Sâncel, Viitorul II Sântimbru – Partizanii Sânmiclăuş, Viitorul Biia şi AS Pănade – stau.
Seria a 2-a:  Mureşul Gâmbaş – Decebal Cricău 3-0, Flamura Roşie Rădeşti – Şoimii Ciumbrud 5-2, Voinţa Beldiu – Sportul Livezile 6-2, Del Dodo Alba Iulia – Fortuna Lunca Mureşului 4-3, FC Olimpic Berghin – Inter Ciugud 4-7, Iezerul Ighiel – FC Andreas Alba Iulia 0-5, FC Lopadea Nouă – a stat.
În clasament: 1. ANDREAS ALBA IULIA 27 (32-10), 2. Inter Ciugud 26 (33-12), 3. Flamura Roşie Rădeşti 25 (39-2),  4. Decebal Cricău 17 (26-16).
Etapa a 12-a (duminică 14 noiembrie, ora 15.00): Decebal Cricău – Andreas Alba Iulia, Inter Ciugud – Iezerul Ighiel, FC Lopadea Nouă – Olimpic Berghin, Sportul Livezile – Del Dodo Alba Iulia, Şoimii Ciumbrud – Voinţa Beldiu, Mureşul Gâmbaş – Flamura Roşie Rădeşti, Fortuna L. Mureşului – stă.
Seria a 3-a: Sportul Sebeş – Colorado Şpring 1-1, Independenţa Cut – Hidromecanica Şugag 1-1, AS Pianu de Sus – Sportul Pianu 1-3, Viitorul Tărtăria – Mureşul Vinţu de Jos 0-3, AS Balomir-Şibot – Mureşul Săliştea 0-0, Energia Săsciori – Orient Blandiana 4-1, Energy Cetatea Câlnic – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 26 (39-1), 2. Mureşul Vinţu de Jos 26 (34-5), 3. Colorado Şpring 23 (39-13), 4. Hidro Şugag 19 (30-19).
Etapa a 12-a (duminică 14 noiembrie, ora 15.00): Orient Blandiana – Energy Cetatea Câlnic, Mureşul Săliştea – Energia Săsciori, Mureşul Vinţu de Jos – AS Balomir-Şibot, Sportul Pianu – Viitorul Tărtăria, Hidro Şugag – AS Pianu de Sus, Sportul Sebeş – Independenţa Cut, Colorado Şpring – stă.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

ADEZIUNE PLUS ALBA

Te-ar putea interesa și:

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Liga a 4-a nu se reia în Alba! Premieră negativă în ultimii 15 ani: fără reprezentantă la barajul pentru Liga a 3-a!

Timpul extrem de scurt avut la dispoziție pentru a desemna o campioană județeană până în 8 mai, chiar și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro