Partidă de verificare: Șurianu Sebeș – Șoimul Băița 3-1 (3-0) | Dublă Deaconu în prima repriză

AUR - Alegeri Locale 2024

Liderul Ligii a IV-a Alba a câștigat cu scorul de 3-1 (3-0) partida de verificare cu Șoimul Băița (antrenată de Ioan Pisoiu). Golurile gazdelor au fost marcate de Deaconu – dublă și Bălaș.

Două reprize diametral opuse, în prima repriză ne-am prezentat la nivelul așteptat, iar în actul secund ne-am relaxat și am evoluat mai modest„, a precizat Doru Oancea.

Doru Oancea a mizat pe Bănică – A. Fulea. Șt. Radu, R. Trif, Mirca – Ludwig, M. Neagu – Ad. Lăcătuș, Bălaș, Deaconu, – P. Muntean; au mai jucat Comănese, Fîntînă (Energia Săsciori), B. Găldean, Homorozan, Tocu; absenți Val. Drăgan, Rahovean, Cl. Marcu (accidentați) și S. Fulea (probleme personale)

În weekendul viitor două partide amicale, sâmbătă, cu Inter Petrila (liderul Ligii a IV-a Hunedoara), iar duminică, cu Energia Săsciori.

FOTO-VIDEO: CSM Unirea Alba Iulia, performanță extraordinară: calificare în semifinale la Under 19! „Alb-negrii” au eliminat CSM Reșița, campioana de anul trecut

CSM Unirea Alba Iulia a reușit o performanță extraordinară: calificarea în semifinalele Campionatului Under 19! În sferturile de finală, pe terenul 2 al Stadionului „Cetate”, uniriștii au învins, scor 1-0 (0-0), pe CSM Reșița, campioana de anul trecut (3-0 în finală cu Kinder Constanța). Unicul gol a fost marcat în minutul 79 de D. Nistor, […]