Mircea Trifu: Voința politică a albaiulienilor arată nemulțumirea firească față de prestația în consiliul local a tuturor partidelor
La Alba Iulia, mai ales, au demonstrat astăzi că așa zisa ” dreaptă”, care deține majoritatea în consiliul local, nu mai are legitimitate. Albaiulienii s-au săturat de veșnica minciună servită de 30 de ani de un grup de șmecheri care au manipulat cum au vrut orașul. Felicit electoratul USR-PLUS pentru efortul și mai ales pentru rezultatul obținut astăzi.
Îi aștept de marți în consiliul local să-i reprezinte pe albaiulienii care i-au legitimat să o facă!! Chiar de astăzi, posibilitatea de a iniția proiecte de hotărâre în consiliul local, pe care conform legii 215 o au doar consilierii locali, este deschisă pentru ei deoarece pot să facă acest lucru prin intermediul meu.
Voința politică a albaiulienilor, chiar dacă a fost vorba de alegeri europarlamentare, arată nemulțumirea firească față de prestația în consiliul local a tuturor partidelor. Suntem obligați să punem în aplicare, de îndată, voința albaiulienilor printr-o asumare responsabilă. În fond și la urma urmei, consilierii locali au ajuns acolo în urma unui vot politic dat de albaiulieni, nu a unui concurs.
Al dvs., consilier local independent, Mircea Trifu
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei Autoritatea de Management pentru Programul Sănătate a alocat primele două contracte de finanțare către Organismul Intermediar Program Sănătate din cadrul Agenției pentru Dezvoltare Regională Centru, în cadrul Priorității 1 a Programului, […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)