Meci amical: Industria Galda de Jos – FC Hunedoara 3-4 (2-2) | Repetiție spectaculoasă, cu multe goluri

Industria Galda de Jos a disputat ultimul test înaintea startului în cel de-al doilea sezon în Liga aFC Hunedoara - Industria Galda 22 3-a, în compania formației FC Hunedoara, considerată o candidată la promovare din Seria a 4-a, formația lui Paul Ciucă pierzând acasă cu 3-4 (2-2). Amfitrionii au deschis scorul prin Frențiu (min. 8), dar hunedorenii au replicat rapid prin Creciunescu (12) și Bozian (13). Și morișca doar a început pentru că A. Câmpean a egalat iar din penalty, min. 43. S-a intrat la pauză cu 2-2, FC Hunedoara a marcat prin Tecși (76), iar Cr. Kilin a egalat din nou (min. 78). Ultimul gol al unui joc spectaculos și interesant a fost înscris de Crengăriș (85). „Am întâlnit o echipă foarte puternică, ce se anunță o protagonistă al luptei pentru promovare. Sunt mulțumit de evoluția noastră, ne aflăm pe drumul bun și nădăjduiescă că o să debutăm cu dreptul„, a precizat Paul Ciucă, după al doilea eșec amical în compania hunedorenilor înregistrat în 4 zile. Pentru Industria au evoluat: Podar – Goguța, Al. Man, Haiduc, Necreală, Frențiu, A. Câmpean, Cr. Kilin, Bodea, Cernea, Baghiu; au mai intrat Boldi, Olălău, D. Iancu, Cioară, R. Lungu. Au absentat D. Lupșan, Căt. Ivașcu, Cr. Ivașcu, P. Medrea, Căt. Ștef – învoiți; Nicoară, Voica (Rahovean și N. Găldean – încă nu și-au rezolvat transferul de la Șurianu Sebeș). Găldenii vor debuta în deplasare, cu nou-promovata AFC Odorheiu Secuiesc.

LPS Sebeș, eliminată în sferturile de finală la Under 17, după 2-6 cu SCM Zalău!

LPS Sebeș a fost eliminată în sferturile de finală ale Campionatului Under 17, după eșecul drastic din deplasare cu SCM Zalău, scor 2-6 (0-3). Vizitatorii conduși de Doru Oancea au fost copleșiți de miza jocului eliminatoriu. emoțiile și-au spus din plin cuvântul și după un sfert de oră gazdele aveau avantaj de 3 goluri. Zarurile […]