Liga a IV-a, Transalpina Șugag n-a reușit să se răzbune pe CIL Blaj pentru eliminarea din Cupa României | Olimpia Aiud a repurtat întâiul succes, la Daia Română

Transalpina Șugag n-a reușit să producă primul eșec din retur pentru CIL Blaj, echipa din „Mica Romă” întorcând rezultatul după ce la un moment dat a fost condusă cu 2-0

Cele două echipe s-au înfruntat și joi în Cupa României, când CIL Blaj a reușit calificarea în semifinale, iar acum în Liga a IV-a scorul a fost egal 2-2 (0-0), după un act secund încărcat de neprevăzut.

Marcatori: M. Domșa (48), Șufană (50), respectiv Crăciun (72), Arman (77).

Deși au condus cu 2-0, amfitrionii nu s-au răzbunat pentru eliminarea din Cupa României. O a doua repriză spectaculoasă, în care CIL Blaj a evitat întâiul eșec din 2017, printr-o revenire extraodinară în ultimele 20 de minute, concretizată prin primele două goluri încasate în retur de Transalpina.

În alt joc al rundei, Dalia Sport Daia Română a pierdut acasă cu Olimpia Aiud, scor 1-2 (1-1), golul egalizator fiind marcat de antrenorul oaspeților Remus Țălnar.

Au înscris Mura (30), respectiv R. Țălnar (25), Nagy (48).

Dăienii nu au câștigat niciun joc în retur, iar Olimpia a repurtat primul succes în partea secundă a campionatului.

Finala Diviziei A1 la volei feminin se mută în „Alba Blaj” Arena | Vineri, ora 20.00, Volei Alba Blaj – CSO Voluntari, al 3-lea duel, victoria gazdelor ar prelungi suspansul!

Finala Diviziei A1 la volei feminin se mută în „Alba Blaj” Arena | Vineri, ora 20.00, Volei Alba Blaj – CSO Voluntari, al 3-lea duel, victoria gazdelor ar prelungi suspansul Finala Diviziei A1 la volei feminin se mută în „Alba Blaj” Arena, mâine și sâmbătă fiind prevăzute alte două întâlniri, de la ora 20.00, în […]