Liga a IV-a, Olimpia Aiud – Energia Săsciori 1-2 (1-1) | CS Ocna Mureș a învins Viitorul Sîntimbru, ultimul gol marcat de… Ovidiu Maier

Olimpia Aiud pierdut acasă cu Energia Săsciori în etapa a 16-a a Ligii a IV-a, scor 1-2 (1-1), formația condusă de Ioan Marcu obținând prima victorie din 2017.

Gazdele au deschis scorul prin Dănciulescu (35), iar vizitatorii au remontat rapid prin autogolul lui A. Sas (37).

După pauză, cel mai bun jucător al partidei, Fîntînă a marcat în minutul 77, pentru primele trei puncte cucerite în retur de Energia Săsciori, iar Olimpia rămâne fără succes în retur. Au marcat: Dănciulescu (35), respectiv A. Sas (37, autogol), Fîntînă (77).

În altă partidă a rundei, CS Ocna Mureș a învins Viitorul Sîntimbru, scor 3-0 (0-0), goluri marcate de Kiss (61), I. Cociș (74) și Ov. Maier (78) – antrenorul jucător care a punctat din lovitură liberă.

Volei Alba Blaj organizează, în „Alba Blaj” Arena, turneul final al cadetelor, între 8 și 12 mai!

Volei Alba Blaj va organiza, în „Alba Blaj” Arena, turneul final al cadetelor, între 8 și 12 mai. Mai participă CSM Constanța, Dinamo București, CSȘ Bega Timișoara, CTF Mihai I București și CSM București. Echipa din „Mica Romă” a acces între primele 6 echipe din țară la under 17, cadete, după ce a câștigat, cu […]