Liga a IV-a, etapa a 6-a, Șurianu Sebeș – Cuprirom Abrud 2-0 (1-0), moții la a 4-a înfrângere consecutivă

Surianu Sebes - CSO Cugir 3În „Arini”, s-au întâlnit două echipe în criză de rezultate, iar gazdele au reușit să se impună cu scorul de 2-0 (1-0), goluri marcate de Lăcătuș (5) și Diaconu (68, jucător care mâine împlinește 26 de ani).

Moții au înregistrat a 4-a înfrângere la rând, nereușind revirimentul, iar gazdele au izbutit al doilea succes stagional.

*Celelalte rezultate:

*Olimpia Aiud – Inter Ciugud 2-1 (1-0): Antonescu (21 și minutul 90+5)/ P. Dîrjan (48).

Olimpia Aiud este în mare formă și a realizat a 4-a victorie consecutivă în Liga a IV-a, golul fiind marcat în prelungiri!

Olimpia Aiud a acumulat 13 puncte și a urcat pe locul secund.

În celallalt meci, liderul Mureșul Vințu de Jos a învins Rapid CFR Teiuș, 1-0 (1-0): Gavrilă (min. 6) și se menține neînvins.

Ţintar:  *duminică, 28 septembrie, ora 11.30: Performanţa Ighiu – ACS Pianu; ora 16.00: Viitorul Sântimbru – FC Miceşti; ora 17.00: Energia Săsciori – CIL Blaj, Euro Şpring – CS Ocna Mureş, Dalia Sport Daia Română – CSO Cugir.

În Vinerea Mare, etapă în cel de-al 3-lea eșalon | Vezi programul conjudețenelor

În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]