Liga a IV-a, etapa a 6-a: AFC Unirea a realizat a doua victorie consecutivă, la Blaj | Rapid Teiuș a egalat Olimpia Aiud la ultima fază

În „Mica Romă”, în etapa a 5-a a Ligii a 4-a, CIL Blaj – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 0-4 (0-2), a dCIl Blaj - AFC Unirea Alba Iulia 6oua victorie consecutivă a uniriștilor. În celălalt joc, Rapid Teiuș a egalat în ultimele secvențe pe Olimpia Aiud.

La partida CIL Blaj – AFC Unirea 1924 Alba Iulia au marcat Lăsconi (7), Al. Popa (9), S. Iacșa (61, 64) .

În minutul 71, Lăsconi (AFC Unirea Alba Iulia) a fost eliminat pentru lovirea adversarului.

În minutul 90+1, portarul Căt. Suciu (AFC Unirea Alba Iulia) a apărat un penalty executat de Comănici (CIL Blaj

În celelalte jocuri:

Rapid CFR Teiuş – Olimpia Aiud 1-1 (0-1): G. Cerghedean (90+4)/ Bucur (20).

Oaspeții s-au despărțit de Radu Andone în această săptămână, pe bancă fiind Remus Țălnar.

Cuprirom Abrud – Inter Ciugud 2-1 (2-1): An. Pașca (29), Mucea (40), respectiv C. Stan (38, autogol).

Prima victorie și primele goluri pentru moți, după 5 eșecuri la rând

; ora 17.00: Viitorul Sântimbru – Viitorul Spicul Daia Română, Dalia Sport Daia Română – Gaz Metan Valea Lungă, Şurianu Sebeş – ASC Pianu, Energia Săsciori – Mureşul Vinţu de Jos.