Liga a IV-a, etapa a 4-a, CS Ocna Mureş a învins AFC Unirea 1924 Alba Iulia

Alte două partide din etapa a 4-a a Ligii a IV-a s-au disputat în această seară, iar CS Ocna MUnirea Alba Iulia-Rapid CFR Teius29ureş a învins pe AFC Unirea 1924 Alba Iulia în minutul 90+4, prin golul lui Antonescu.

Dar iată rezultatele:
CS Ocna Mureş – AFC Unirea Alba Iulia 1-0 (0-0)

În minutul 29, Cătălin Suciu a apărat un penalty executat de Rațiu. În minutul 81, A. Gabor (CS Ocna Mureș) a fost eliminat.

Cuprirom Abrud – Energia Săsciori 0-4 (0-2): Chișbac (5, 87), Rahovean (31), Cerghedean (83); Borza (Cuprirom) a fost eliminat în minutul 57, pentru că l-a pălmuit pe centralul Ad. Damian (Blaj).

Merituoasă victoria oaspeților, o altă echipă revelație în acest start de sezon, în compania unui oponent ce încă n-a marcat.

Program: *duminică, 13 septembrie, ora 11.00: Rapid CFR Teiuş – Viitorul Spicul Daia Română, CIL Blaj – ASC Pianu; ora 17.00: Viitorul Sântimbru – Gaz Metan Valea Lungă, Dalia Sport Daia Română – Mureşul Vinţu de Jos, Şurianu Sebeş – Inter Ciugud.

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]