Liga a IV-a, etapa a 25-a, CIL Blaj – Șurianu Sebeș 0-3 *Oaspeții au urcat pe locul al treilea

În alte două partide din etapa a 25-a a Ligii a IV-a, s-au consemnat rezultatele:

CIL Blaj - Performanta Ighiu3*CIL Blaj – Şurianu Sebeș 0-3 (0-3): A. Lăcătuș (6), Cl. Marcu (28), C. Diaconu (32). Comănici (CIL) a fost eliminat în minutul 90+1

*Rapid CFR Teiuş – Inter Ciugud 1-0 (1-0): A. Trifa (37)

Rezultate:

*FC Miceşti – Mureşul Vinţu de Jos 0-4 (0-3). Au marcat: Răcătăian (14, 53), Cl. Oara (21), P. Muntean (28), zarurile fiind aruncate încă de la pauză.

Vinţenii au avut o confruntare facilă la Miceşti, 4-0 (3-0), formaţia condusă de Mihai Manea bifând 8 victorii consecutive (şi 11 jocuri fără a pierde).

*CS Ocna Mureş – Olimpia Aiud 2-3 (0-2): Kiss (72, 81)/ Coltor (13, 30), Val. Drăgan (65, care a ratat un penalty în minutul 57). Gazdele sunt fixate pe penultima poziție, iar Olimpia este pe locul al 4-lea.

Programul rundei:  *duminică, 10 mai, ora 18.00: Energia Săsciori – Euro Şpring (1-4), Dalia Sport Daia Română – Cuprirom Abrud (2-6), ASC Pianu – CSO Cugir 3-0 (la „masa verde”, 3-1).