Liga a IV-a, CS Ocna Mureş – Euro Şpring 3-3 (1-1), restanţă din etapa a 6-a |Echipa lui Florin Berța a ratat fotoliul de lider

În partida restanţă din etapa a 6-a a Ligii a IV-a, CS Ocna Mureş şi Euro Şpring, sEuro Spring - Viitorul Santimbru 31-a înregistrat o remiză dramatică, scor 3-3 (1-1), după ce oaspeții au condus cu 3-1 în minutul 60, dar au terminat în inferioritate numerică prin eliminarea portarului Mihăilescu. Cu 16 puncte, echipa condusă de Florin Berța a ratat revenirea în fotoliul de lider, deținut de Viitorul Sântimbru.

Vizitatorii, veniți după primul eșec stagional, 0-2 acasă cu Viitorul Sântimbru au deschis scorul prin Pintea (min. 21). Ocnamureșenii au egalat 16 minute mai târziu, reușită semnată de T. Cristea, scorul la pauză fiind egal 1-1.

La 5 minute de la reluare, nou-venitul Dugulan (Unirea Ocna Sibiului) a punctat pentru Euro. În minutul 70, Risti a înscris pentru 3-1, iar în minutul 80, Cotoară a redus handicapul din penalty, fază la care a fost eliminat portarul Mihăilescu, în tribune fiind trimis și secundul Florin Ciucur.

În minutul 90+8, T. Cristea a adus ultima egalare, după un corner executat de Ov. Maier.

Trupa lui Gicu Domșa a avut și ghinion, lovind barele în trei rânduri, prin Iuga, T. Cristea și Cotoară.

Înaintea jocului, CS Ocna Mureş era neînvinsă de 4 etape (3 victorii şi o remiză).

Runda următoare, CS Ocna Mureș joacă tot acasă, cu Rapid CFR Teiuș, iar Euro Șpring se deplasează la CIL Blaj.

Faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal, duminică, la Daia Română: Elogii pentru organizatori

Duminică, la Daia Română, faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal Duminică 31 martie, la Daia Română, se va desfășura faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal. Ziua de fotbal juvenil de la Daia Română va începe la ora 11.30 cu semifinala Crăciunelu de Jos – Ciugud, urmată, la ora 12.10, de semifinala […]